tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Gdzie będziemy głosować

 
Zgodnie z nowelizacją kodeksu wyborczego, pod koniec sierpnia radni uchwalili podział gminy i miasta Drzewica na jednomandatowe okręgi wyborcze. W ciągu następnych trzech miesięcy musieli przyjąć uchwałę dotyczącą podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych

Stosowny projekt przygotował UGiM na podstawie analizy liczby mieszkańców i lokalizacji poszczególnych lokali wyborczych. Pierwotna wersja zakładała, że miasto będzie podzielone na dwa obwody i zostaną do niego przyłączone Żardki oraz Zakościele. Na taki scenariusz nie zgodził się komisarz wyborczy w Piotrkowie Trybunalskim, argumentując, że drzewickie obwody byłyby zbyt duże.
Po konsultacjach z radnymi gmina przygotowała więc nową propozycję, zakładającą utworzenie dwunastu obwodów do głosowania, w tym trzech w Drzewicy. Taki projekt uchwały stanął na sesji 22 listopada. Został przyjęty dwunastoma głosami ?za?, przy dwóch ?przeciw? i jednym wstrzymującym się.

Podział gminy i miasta na stałe obwody głosowania

Obwód nr 1
* Drzewica (okręg nr 11): os. Bolesława Chrobrego, ul. Szkolna (numery nieparzyste od 33 do ostatniego, parzyste od 24a do ostatniego), ul. Prymasa Macieja Drzewickiego, ul. Przemysłowa, ul. Stawowa (numery parzyste od 60 do ostatniego), ul. Stanisława Staszica (numery nieparzyste od 9 do ostatniego).
* Drzewica (okręg nr 12): os. Mieszka I, ul. Skalna, ul. Braci Kobylańskich (numery nieparzyste od 45 do ostatniego, parzyste od 50 do ostatniego), ul. Stanisława Staszica (numery nieparzyste od 1 do 7), ul. Stawowa (numery nieparzyste od 29 do ostatniego).
Siedziba ? SP w Drzewicy.

Obwód nr 2
* Drzewica (okręg nr 13): ul. Stanisława Staszica (numery parzyste od 2 do ostatniego), ul. Braci Kobylańskich (numery nieparzyste od 1 do 43, parzyste od 2 do 48), ul. Stawowa (numery nieparzyste od 1 do 27, parzyste od 2 do 58), ul. Szkolna (numery nieparzyste od 1 do 31, parzyste od 2 do 24), pl. Tadeusza Kościuszki, pl. Gabriela Narutowicza, ul. 17 Stycznia, ul. Spacerowa, ul. Adama Mickiewicza (numery nieparzyste od 1 do ostatniego, parzyste od 18 do ostatniego, ul. Armii Krajowej, ul. Stefana Żeromskiego, ul. mjra Hubala, ul. Klonowa, ul. Ogrodowa.
Siedziba ? Przedszkole Samorządowe.

Obwód nr 3
* Drzewica (okręg nr 14): ul. Jana Kilińskiego, pl. Wolności, ul. Adama Mickiewicza (numery parzyste od 2 do 16), ul. Warszawska, ul. Juliusza Słowackiego, ul. gen. Władysława Sikorskiego.
* Drzewica (okręg nr 15): ul. Zdrojowa, ul. Sportowa, ul. Fabryczna, ul. Kolejowa, ul. Błonie, ul. Sosnowa, ul. Rzeczna, ul. Cmentarna, ul. Mostowa, os. Słoneczne.
Siedziba ? remiza OSP w Drzewicy.

Obwód nr 4 ? Domaszno, Żdżary
Siedziba ? SP w Domasznie.

Obwód nr 5 ? Zakościele, Żardki
Siedziba ? świetlica wiejska w Zakościelu.

Obwód nr 6 ? Brzustowiec
Siedziba ? SP w Brzustowcu.

Obwód nr 7 ? Brzuza, Idzikowice
Siedziba ? SP w Idzikowicach.

Obwód nr 8 ? Strzyżów, Werówka
Siedziba ? świetlica wiejska w Strzyżowie.

Obwód nr 9 ? Radzice Duże, Trzebina, Giełzów, Świerczyna
Siedziba ? SP w Radzicach Dużych.

Obwód nr 10 ? Radzice Małe, Dąbrówka
Siedziba ? świetlica wiejska w Dąbrówce.

Obwód nr 11 ? Augustów, Jelnia
Siedziba ? szkoła filialna w Jelni.

Obwód nr 12 ? Krzczonów
Siedziba ? remiza OSP w Krzczonowie.

Uchwała podlega przekazaniu wojewodzie łódzkiemu i komisarzowi wyborczemu w Piotrkowie Trybunalskim.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »