tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Górale zwyciężyli na torze

 
KolarstwoPodium młodziczek. Na najwyższym stopniu podium Patrycja Hałubińska, na drugim miejscu Agnieszka Szpocińska


W dość nietypowym miejscu dla kolarstwa górskiego, jakim jest tor, rozegrano zawody kończące sezon 2013 w województwie łódzkim.
Trasa wytyczona na śródtorzu oraz częściowo na samym torze, wzbogacona o liczne sztuczne przeszkody, okazała się dość wymagająca. Zawodnikom na co dzień startującym w MTB pozwoliła zaprezentować się z jak najlepszej strony.
W wyścigu żaków bezapelacyjne zwycięstwo, prowadząc od startu do mety, odniósł Arkadiusz Wach. W wyścigu młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Patrycja Hałubińska i Agnieszka Szpocińska, które zdecydowanie pokonały swoje rywalki, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.
W zmaganiach juniorów młodszych jak przystało na podwójnego mistrza Polski pewnie zwyciężył Marceli Bogusławski. Na niezagrożonym drugim miejscu finiszował Tomasz Budziński. minimalnie trzecią lokatę przegrał rodzony brat Tomka, Marcin, uznając wyższość Erwina Miszteli z Bełchatowa.
W wyścigu elity kobiet jako pierwsza na mecie z dużą przewagą nad rywalkami zameldowała się Marta Turoboś.
Wyścig open juniorów i elity mężczyzn zakończył się potrójnym zwycięstwem kolarzy ze Sławna. Zwyciężył Mateusz Laszczyk przed Kamilem Wróblem i Przemysławem Gierczakiem.
Podczas zawodów Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi uhonorował najlepszych zawodników i trenerów minionego sezonu. W gronie wyróżnionych znaleźli się podwójny mistrz Polski w przełajach i MTB Marceli Bogusławski oraz wicemistrzyni Polski MTB, mistrzyni Polski w półmaratonie Marta Turoboś. Nagrodę odebrał również trener medalistów Przemysław Gierczak.
Nasi kolarze rozpoczęli już przygotowania do sezonu letniego 2014. Jednym z elementów przygotowań są starty w przełajach.
Reprezentanci klubu ze Sławna zainaugurują sezon przełajowy w najbliższy weekend, startując w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w Szczekocinach i Koziegłowach.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »