tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Górale strzelali gole

 
Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kajak poloW akcji pierwsza drużyna młodzików LKK Drzewica


W sobotę, 29 września przy stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na zalewie Zadębie w Skierniewicach rozegrano międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kajak polo. Organizatorami zawodów były WOPR Skierniewice i Łódzki Okręgowy Związek Kajakowy w Tomaszowie Mazowieckim.
W mistrzostwach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z roczników 1998-2000. Wśród startujących były trzy ekipy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica, występujące pod okiem trenera Michała Kiljanka. Drzewiccy górale udowodnili, że w piłce wodnej na kajakach są coraz lepsi. Okazali się bramkostrzelni, notując bardzo dobre wyniki.
Pierwsza część zawodów była rozgrywana systemem grupowym. O ostatecznej klasyfikacji zadecydowała faza play-off. Zacięta rywalizacja trwała sześć godzin, rozegrano 34 spotkania.
W grupie dziewcząt do walki stanęło sześć zespołów. Reprezentacja LKK zaprezentowała się wyśmienicie, zdobywając drugie miejsce. W srebrnej drużynie grały: Dominika Gąsieniec, Katarzyna Smolarska, Agata Król, Kinga Czarnecka i Klaudia Raczyńska.
Mistrzostwo wywalczyły gospodynie ze Skierniewic. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano pierwszą drużynę Tanewu Księżpol.
W kategorii chłopców rywalizowało dziewięć ekip, w tym dwie Ludowego Klubu Kajakowego. Wysokie umiejętności pokazała szczególnie drużyna LKK I, która ze specjalistami od kajak polo walczyła jak równy z równym.
Nasi młodzicy zanotowali duży sukces. Wygrali swoją grupę, zdobywając ostatecznie brązowe medale. Drużyna LKK I występowała w zestawieniu: Krzysztof Zych, Wojciech Klata, Jakub Szymański, Adam Gąsiorowski, Adam Kopczyński.
Drugi, mniej doświadczony zespół z Drzewicy zakończył zmagania na siódmej pozycji. Jego skład stanowili: Jacek Wojtarek, Szymon Zawadzki, Michał Franczak, Przemysław Szpinek, Rafał Staszewski.
Podobnie jak w gronie dziewcząt zwyciężyła reprezentacja WOPR Skierniewice. Drugie miejsce zajął zespół Tanew I Księżpol.
Podczas uroczystego podsumowania mistrzostw najlepsze drużyny odebrały medale, które wręczył prezes Łódzkiego OZKaj Leszek Dąbrowski.
Udanym występem w Skierniewicach drzewiccy młodzicy zakończyli starty w sezonie 2012.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »