tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Górale rozpoczynają sezon

 
Rusza tegoroczny sezon kajakarstwa górskiegoMałgorzata Milczarek jest dobrej myśli przed nowym sezonem


Po kilkumiesięcznym okresie przygotowań seniorzy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica rozpoczynają starty w nowym sezonie. Od poniedziałku, 19 kwietnia kajakarka Małgorzata Milczarek i kanadyjkarz Grzegorz Kiljanek przebywają w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji, gdzie szlifują formę przed pierwszymi tegorocznymi zawodami.
W najbliższy weekend na obiektach Kanoe Tatra Klub zostaną rozegrane 26. Międzynarodowe Liptowskie Slalomy. Regaty będą tylko przetarciem przed kwalifikacjami do ścisłego składu kadry narodowej, które rozpoczną się tydzień później.
Pierwszą eliminację stanowić będą Międzynarodowe Regaty Slalomowe „O puchar Prezydenta Krakowa” zaplanowane na 1 i 2 maja. Druga ma być przeprowadzona od 7 do 9 maja w Liptowskim Mikulaszu w ramach 62. edycji Międzynarodowego Slalomu Tatrzańskiego. Po tych zawodach trener Frantisek Valik ogłosi skład kadry Polski na sezon 2010. W każdej konkurencji do obsadzenia są trzy miejsca.
Wydaje się, że kajakarze z Drzewicy nie powinni mieć problemów z kwalifikacją do reprezentacji. Wszak w ubiegłym sezonie oboje byli mistrzami Polski. Miejmy nadzieję, że i tym razem staną na wysokości zadania, by później w spokoju przygotowywać się do najważniejszych tegorocznych regat rangi mistrzowskiej.
Zgodnie z oficjalnym terminarzem Międzynarodowej Federacji Kajakarstwa, mistrzostwa Europy seniorów w slalomie zostaną rozegrane na początku czerwca w Bratysławie. Później – na przełomie czerwca i lipca – odbędzie się cykl trzech regat o Puchar Świata. Górale wystartują w Pradze, La Seu de Urgell w Hiszpanii oraz w niemieckim Augsburgu. Gospodarzem najważniejszych międzynarodowych zawodów – mistrzostw świata 2010 zaplanowanych na drugi weekend września – będzie słoweńskie Tacen.
Jeśli chodzi o regaty krajowe, na czoło wybijają się oczywiście 62. indywidualne mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Jak już pisaliśmy, imprezę zorganizuje Ludowy Klub Kajakowy Drzewica w dniach 18–19 września. O przygotowaniach do zawodów będziemy pisać na bieżąco.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »