tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Górale podsumowali udany sezon

 
W sobotę, 10 marca Ludowy Klub Kajakowy Drzewica podsumował miniony rok. Podczas spotkania niespodzianki czekały nie tylko na zawodników


Uroczyste zakończenia sezonów, organizowane w budynku nad torem, stały się już klubową tradycją. Niezwykle potrzebną, o czym świadczy sobotnia frekwencja.
Impreza zintegrowała kajakową rodzinę, gromadząc wyjątkowo liczną grupę uczestników ? od samorządowców przez zarząd, trenerów, zawodników LKK oraz ich rodziców, po sędziów kajakarstwa i dyrektorki drzewickich szkół. Władze gminy reprezentowali przewodnicząca Rady Maria Teresa Nowakowska i burmistrz Janusz Reszelewski, arbitrów szef Kolegium Sędziów OZKaj w Łodzi Krzysztof Kowalski.
W pierwszej części posiedzenia dokonano podsumowania ubiegłorocznych startów górali. Wyniki swoich podopiecznych ocenili trzej pracujący w klubie trenerzy ? Włodzimierz Dębowski, Piotr Podogrocki i Michał Kiljanek. Zgodnie uznali, że sezon 2011 był bardzo udany pod względem szkoleniowym i rezultatów.
Do największych sukcesów na arenie międzynarodowej należy zaliczyć złoty medal dwójki Michał Madzio ? Adrian Wlazło w drużynie C?2x3 oraz srebrny Bartosza Dębowskiego w zespole K?1x3 podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Banja Luce. Senior Grzegorz Kiljanek najlepszy wynik zanotował w Pradze. W finałowych regatach Pucharu Świata wywalczył piąte miejsce w kanadyjkach jedynkach.
Medalami sypnęło w kraju. Rozegrane w Krakowie 63. Mistrzostwa Polski Seniorów przyniosły Drzewicy dwa krążki. Wielką niespodziankę sprawili juniorzy (Paweł Reszelewski, Bartosz Dębowski i Damian Stanik), którzy zdobyli złoto w zespole K?1x3. W C?1 Grzesiek Kiljanek został wicemistrzem Polski.
O kolejne trofea nasi górale postarali się podczas drzewickich regat Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów. Wywalczyli sześć medali ? pięć w OOM i jeden w MPJ. W kanadyjkach jedynkach juniorów młodszych złoto zdobył Paweł Smolarski a brąz Norbert Jura. W C?2 osada Smolarski ? Jura stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebrny medal przypadł w udziale dwójce Bartosz Dębowski ? Jarosław Klata. Bartosz Dębowski zdobył również srebrno w kajakach jedynkach. W juniorach trzecie miejsce w K?1 zajął Damian Stanik.
Sukcesy, których ? jak widać ? nie brakowało, zostały docenione przez zarząd LKK. Za osiągnięcia sportowe w 2011 roku kierownictwo klubu przyznało zawodnikom kilka form nagród.
Na zimowy obóz sportowy do Francji (przełom stycznia i lutego) pojechali Damian Stanik, Michał Madzio, Adrian Wlazło, Bartosz Dębowski, Bartosz Łęgosz, Jarosław Klata i Bartosz Orłowski a także Grzegorz Kiljanek. LKK mógł współfinansować wyjazd przede wszystkim dzięki funduszom pozyskanym za wynajem miejsc noclegowych firmie Strabag, głównemu wykonawcy obwodnicy Opoczna. Pracownicy Strabagu korzystali z domków letniskowych przez ponad pół roku.
Zawodnikom, którzy nie brali udziału w klubowym zgrupowaniu ? Pawłowi Smolarskiemu i Pawłowi Reszelewskiemu, przyznano nagrody finansowe. Nagrodę pieniężną dostał też Grzesiek Kiljanek, mający szanse wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.
Młodzicy mogli liczyć na nagrody rzeczowe. Grupie starszej, już startującej w zawodach, kupiono piankowe spodenki, natomiast młodszej, która dopiero poznaje tajniki slalomu kajakowego, okulary do pływania na basenie. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali dodatkowo kamizelki i opaski odblaskowe, przekazane przez Lokalną Grupę Działania ?Nad Drzewiczką?.
Nagrody i dyplomy z gratulacjami wręczali przewodnicząca Nowakowska, burmistrz Reszelewski oraz prezes klubu Krzysztof Supowicz. Ich również spotkała miła niespodzianka. Samorządowcy otrzymali od władz LKK dyplomy z podziękowaniami za współpracę i wspieranie klubu, natomiast prezesa Supowicza zaskoczyli rodzice i dzieci. Dziękując jemu, zarządowi i trenerom za pracę na rzecz stowarzyszenia, wręczyli obraz na płótnie, przedstawiający w akcji osadę C?2. Zawiśnie on na honorowym miejscu w biurze LKK.
Po okolicznościowych przemówieniach gości wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną. Półgodzinny pokaz zawierał ponad 150 fotografii z ubiegłorocznych regat. Taka forma podsumowania sezonu została przygotowana po raz pierwszy.
Całości dopełnił poczęstunek. Można było popróbować owoców i słodkości, w tym ciast, o które postarały się mamy zawodników.
Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze. Okazało się udanym zakończeniem udanego sezonu.

Na frekwencję nie można było narzekać

Gratulacje odbiera Michał Madzio

Prezes klubu, Krzysztof Supowicz, wraz z podziękowaniami otrzymał obrazpe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (766) z dnia 16 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »