tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Żarnów

 Góra z serc

 

6 grudnia w Szkole Podstawowej w Klewie (gm. Żarnów) odbyła się uroczystość poświęcona kolejnej edycji akcji "Góra grosza" organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom" w Warszawie, w której to akcji szkoła wzięła udział we wszystkich 13 edycjach. Celem akcji jest zbieranie nominałów 1, 2 i 5 gr, które przeznaczone są na pomoc mieszkaniową dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. W uroczystości, oprócz władz gminy i dyrektorów szkół udział wzięła przedstawicielka Towarzystwa "Nasz Dom" Elżbieta Prządka. To ona właśnie przekazała dyrektorce szkoły w Klewie, Marii Domańskiej oraz koordynatorowi akcji Bogusławowi Bartosowi dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w województwie łódzkim i trzeciego w Polsce, za które szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 4000 zł. Podziękowanie dyrektorce złożyły również władze samorządowe gminy.
Informację o udziale w akcji społeczności szkolnej przedstawiła absolwentka SP w Klewie, Sylwia Michałowicz. Jest się czym chwalić. Szkoła dwukrotnie była najlepsza w kraju w latach 2002 i 2008 oraz jak dotychczas dwukrotnie najlepsza w województwie (2003 i 2004 rok).
Dyrektorka zacytowała słowa, które zostały przypisane szkole podczas pierwszej edycji "Góry grosza" ? Wielkie serca w małej szkole, które okazują uczniowie potrzebującym dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych.
Dzień był wyjątkowy i szczególny: 6 grudnia, mikołajki. Wszyscy uczniowie prezentowali się pięknie, ubrani na czerwono, w czapkach charakterystycznych dla mikołaja.
I znów wygraliśmy..., i znów mogliśmy pomóc...


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »