tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Góra Kamieńsk zdobyta

 
Kolarstwo górskie


W minioną sobotę, 12 maja zawodnicy z naszego regionu wystartowali w pierwszej edycji cyklu Junior Cup MTB, rozegranej na Górze Kamieńsk. Impreza organizowana jest przez działaczy Cyklomaniaka z Łodzi.
Opoczyńskie reprezentowało osiemnastu zawodników. Jako pierwsi rywalizowali żacy. W tej kategorii pewne zwycięstwo odniósł Arkadiusz Wach z LKK LUKS Sławno. Czwartą lokatę zajął jego klubowy kolega Tomasz Uraziński.
W wyścigu młodziczek jako pierwsza na mecie zameldowała się Emilia Jędrzejczyk. Wśród młodzików triumfował Tomasz Budziński, a na pozycji drugiej przyjechał jego brat Marcin.
Również w kategorii juniorów młodszych główne role odegrali nasi zawodnicy. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Marceli Bogusławski (Integral Collections LKK LUKS Sławno). Drugą lokatę wywalczył Kamil Wróbel, a jako trzeci finiszował Michał Kalinowski (obaj LKK LUKS Sławno).
Kolejne zwycięstwa dla ekipy Integral Collections LKK LUKS Sławno odniosły juniorka Maria Ziółkowska oraz Marta Turoboś w grupie kobiet do lat 23.
Cztery pierwsze miejsca w wyścigu juniorów również padły łupem naszych zawodników. Sprawę zwycięstwa na swoją korzyść na ostatnim okrążeniu rozstrzygnął Maksymilian Jędrzejczyk, pokonując po zaciętej walce Mateusza Laszczyka. Równie emocjonujący pojedynek stoczyli o trzecią pozycję bracia Przemysław i Hubert Kupisowie. Ostatecznie trzeci linię mety minął starszy z braci ? Przemysław, a Hubert musiał zadowolić się nielubianym przez sportowców czwartym miejscem.
Zdecydowane zwycięstwo w wyścigu elity i orlików odniósł Szymon Białas (Integral Collections LKK LUKS Sławno). Jako piąty na mecie zameldował się Bartłomiej Gierczak. Na miejscu 14. został sklasyfikowany Przemysław Gierczak.
W tym wyścigu wystartowało również dwóch reprezentantów Opoczna Sport Team. Mariusz Sarwiński zwyciężył w wyścigu mastersów, a Tobiasz Zych, startujący w elicie, nie ukończył rywalizacji.
W niedzielę kolarze przenieśli się do Golkowic koło Wieliczki, gdzie rywalizowali w pierwszej edycji Pucharu Szlaku Solnego.
W wyścigu żaków drugie miejsce zajął Arkadiusz Wach. W gronie młodzików na trzeciej pozycji finiszował Tomasz Budziński a na miejscu dziewiątym jego brat Marcin. Na szóstym miejscu zmagania młodziczek zakończyła Emilia Jędrzejczyk.
Wśród juniorów młodszych czwarte miejsce wywalczył Kamil Wróbel. W zmaganiach juniorów Maksymilian Jędrzejczyk zanotował czwartą lokatę a Mateusz Laszczyk szóstą. Również na pozycji numer sześć wyścig juniorek zakończyła Maria Ziółkowska. Jako trzeci linię mety w wyścigu do lat 23 minął Szymon Białas. Jedyne zwycięstwo tego dnia odniosła Marta Turoboś (Integral Collections LKK LUKS Sławno), która nie miała sobie równych w zmaganiach elity kobiet.
W najbliższy weekend nasi kolarze wystartują w drugiej edycji Junior Cup MTB, która zostanie rozegrana w Łodzi, oraz w pierwszej edycji ProLigi MTB (niedziela, 20 maja we Wrocławiu). Trener Przemysław Gierczak rozważa również start juniorów młodszych w Pucharze Polski w kolarstwie torowym w Kaliszu.

Wyścig młodzików zakończył się podwójną wygraną kolarzy ze Sławna

Najlepsza trójka w kategorii juniorów młodszych. Od lewej: Kamil Wróbel, Marceli Bogusławski i Michał KalinowskiZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »