Drzewica

Górale rozpoczęli sezon

Kajakarze Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica mają za sobą inauguracyjny start w sezonie 2011. Pierwsze i czwarte miejsce zajął w Krakowie Grzegorz Kiljanek

Bardzo dobry wynik zanotował w niedzielę junior Paweł Reszelewski

W miniony weekend, 9 i 10 kwietnia rozegrano pierwsze tegoroczne zawody w slalomie kajakowym. Regaty pn. „Krakowskie slalomy” odbyły się na obiekcie, który pełni rolę kontynentalnego centrum szkolenia w kajakarstwie slalomowym pod patronatem ICF oraz ośrodka przygotowań olimpijskich Polskiego Związku Kajakowego.
Do rywalizacji na torze usytuowanym na Wiśle przystąpiło prawie 150 zawodników z Polski, Rosji i Słowacji, w tym dziesięcioosobowa reprezentacja Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica. Jej skład stanowili juniorzy oraz senior Grzegorz Kiljanek objęty szkoleniem centralnym.
Regaty przebiegały w trudnych warunkach atmosferycznych. Góralom najbardziej dawał się we znaki huraganowy wiatr, który obracał bramki we wszystkie strony i przeszkadzał w pływaniu.
Sobotnia inauguracja wypadła pomyślnie. W konkurencji kanadyjek jedynek z dobrej strony pokazał się Kiljanek. Osiągnął wynik 101,71 (przy dwóch punktach karnych) i zajął pierwsze miejsce pokonując najgroźniejszych rywali ze Startu Nowy Sącz. Całkiem nieźle zaprezentowali się młodsi koledzy Grześka. Bartosz Łęgosz był 15. (czas 120,83) a Paweł Smolarski 18. (125,91). Startowało trzydziestu ośmiu kanadyjkarzy.
W konkurencji K–1 mężczyzn rywalizowało czterdziestu siedmiu zawodników. Na starcie stanęło pięciu górali z Drzewicy. Najlepiej popłynął Tobiasz Kowalski, który z czasem 108,88 wywalczył 16. miejsce. Oczko niżej został sklasyfikowany Bartosz Dębowski (109,45), 18. był Paweł Reszelewski (109,47). 22. pozycję zajął Damian Stanik (115,57), 32. Jarosław Klata (128,98). W C–2 osada Michał Madzio – Adrian Wlazło (133,62) zajęła 7. miejsce na dwanaście łódek.
Niedziela nie przyniosła już miejsca na podium. W C–1 Grzegorz Kiljanek był dopiero czwarty z czasem 104,14. Wygrał Grzegorz Hedwig ze Startu Nowy Sącz (99,60), któremu wyszedł bezbłędny przejazd. Bartosz Łęgosz uzyskując rezultat 126,44 zajął 20. miejsce natomiast Paweł Smolarski z wynikiem 135,61 był 23.
W rywalizacji kajakarzy bardzo dobrze popłynął Paweł Reszelewski. Zajął 11. pozycję ze świetnym czasem 102,37. Ze swojego występu zadowolony może być również Bartosz Dębowski (106,56), który został sklasyfikowany na 13. pozycji. 25. miejsce zajął Damian Stanik (118,78), 28. Tobiasz Kowalski (120,45), 31. Jarek Klata (125,27). W kanadyjkach dwójkach osada Michał Madzio – Adrian Wlazło ukończyła regaty na 8. pozycji z wynikiem 129,82.
Kolejne zawody slalomowe odbędą się na Słowacji. W dniach 23–24 kwietnia w Liptowskim Mikulaszu zostaną rozegrane Liptowskie Slalomy, a 13 i 14 maja Memoriał Ondreja Cibaka i Tatra Slalom, który będzie stanowił pierwszą kwalifikację do reprezentacji narodowej seniorów i juniorów. Drugi etap kwalifikacji to regaty o puchar prezydenta Krakowa zaplanowane na 21 i 22 maja.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.