tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Football Academy w Opocznie

 
W czwartek, 21 czerwca na orliku przy ulicy Kossaka zorganizowano uroczyste otwarcie szkółki piłkarskiej Football Academy. Będą się w niej szkolić dzieci z różnych grup wiekowych


Na inauguracyjny trening pprzybyli przedstawiciele szkółki z centrali w Opolu ? prezes Football Academy Group Radosław Soperczak oraz trener wyszkolenia Paweł Jędrzejewski. Radosław Soperczak przybliżył zebranym idee funkcjonowania szkółek, ich misję i plany na przyszłość. Paweł Jędrzejewski przyglądał się zajęciom poszczególnych grup a następnie wymieniał uwagi z trenerami ośrodka.
W otwarciu wzięli też udział samorządowcy. Burmistrz Jan Wieruszewski wyraził ogromną radość z tej sportowej inicjatywy dla dzieci. Młodym piłkarzom życzył wielju sukcesów i satysfakcji z postępów.
Przed treningiem zawodników rozgrzał kielecki zespoł hip?hopowy ?U Koksa Records?, prezentując utwór ?Graj o wszystko?, stworzony specjalnie dla młodych piłkarzy. Artyści popierają takie inicjatywy jako świetną alternatywę dla telewizji, gier komputerowych i nieodpowiedniego towarzystwa.
Football Academy to sieć szkółek, która funkcjonują w całej Polsce. Oddział w Opocznie powstał jako 53. na 55 istniejących. Obecnie we wszystkich ośrodkach FA w kraju trenuje już około 1200 dzieci w różnych grupach wiekowych. Plany szkoleniowe zostały opracowane przez zawodową kadrę trenerską. Akademia bazuje na metodach zaczerpniętych ze szkółek angielskich oraz słynnej szkoły Ajaksu Amsterdam. FA współpracuje m.in. z Lechem Poznań oraz klubem angielskiej Premier League ? Bolton Wanderers FC.
Szkółka w Opocznie rozpoczęła swoją działalność w maju i od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Dla dzieci to przede wszystkim zabawa, z kolei rodzice są świadomi korzyści, jakie płyną z regularnego uprawiania sportu i widzą w tym ciekawy sposób na spędzanie czasu wolnego.
Szkółka trenuje dzieci od 4 roku życia. Treningi są prowadzone przez profesjonalnych trenerów piłki nożnej według planu szkoleniowego dostosowanego do młodszych grup, głównie w formie zabawy. Dzieci nie są poddawane presji wyników. Twórcom zależy przede wszystkim na kształtowaniu estetyki ruchu, zarażaniu pasją do piłki nożnej i szeroko pojętej aktywności.
Szkółka jest otwarta na nawiązanie partnerskiej współpracy z lokalnymi klubami piłkarskimi. Organizatorzy mają nadzieję, że dla klubów oznacza to szansę pozyskania nowych, przygotowanych zawodników, którzy kończą treningi w Akademii w wieku 10?12 lat. Dla dzieci oznaczałoby to możliwość wyjazdów na mecze ze swoją drużyną, wspólne kibicowanie, możliwość wzorowania się na profesjonalnych piłkarzach.
Swoją pierwszą futbalową przygodę dzieciaki miały podczas Orlikowego MiniEuro Opoczno 2012. Wprowadzały piłkarzy przed mecz finałowym, a 3?letni Kornel, najmłodszy zawodnik szkółki, dumnie wnosił piłkę na boisko.

Grupy wiekowe FA
Nazwy pochodzą od znanych angielskich piłkarzy i obowiązują we wszystkich ośrodkach.
* 4?5 lat (Beckham) ? trener Marcin Telus
* 6?7 lat (Owen) ? trener Łukasz Chmal
* 8?9 lat (Lampard) ? trener Marcin Telus
* 10?12 lat (Rooney) ? trener Marcin Wojtunik


Wspólna fotografia podczas uroczystego treningu

3?letni Kornel Urbańczyk, najmłodszy zawodnik szkółki


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (781) z dnia 29 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »