tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Żagielfinanse oferuje:
Pożyczki BANKOWE ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Fitness w "Jedynce"

 
Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny kojarzy się uczniom przede wszystkim z wagarami. W tym roku wiosenna aura im sprzyjała, to i grono pedagogiczne musiało wykazać się dużą kreatywnością i siłą przekonywania, aby zatrzymać uczniów w szkole. Pomysłową alternatywą dla Dnia Wagarowicza okazał się Maraton Fitness ? Opoczno 2012

Piąta edycja przedsięwzięcia odbyła się w Zespole Szkół Samorządowych nr 1. Impreza zorganizowana została przez nauczycieli wychowania fizycznego, na czele z pomysłodawczyniami Wiesławą Wolską i Anną Katan. Nad sprawnym przebiegiem maratonu czuwali także: Monika Guzik, Danuta Karasińska, Halina Sosnowska, Agnieszka Sarwa, Artur Wojtal, Andrzej Mazur, Paweł Guzik i Stanisław Słodkowski.
Zajęcia zgromadziły na starcie prawie czterystu uczestników, wśród których zdecydowaną większość stanowiła młodzież z Gimnazjum nr 1 i Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Wśród startujących znaleźli się także uczniowie Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum z Białaczowa. Jak powiedziała nam główna organizatorka maratonu Wiesława Wolska, w rozmowach ze wszystkimi sponsorami kierowała się tym, by sami mogli przekonać się, że impreza ma sens i o fundowane przez nich nagrody naprawdę trzeba powalczyć. ? Przy okazji myślę, że to znakomity sposób zachęcenia tak wymagającej w dzisiejszych czasach młodzieży do aktywności oraz dowartościowanie honorowych gości możliwością powrotu pamięcią do lat szkolnych ? mówiła instruktorka. Motorem do działań dla młodzieży były cenne upominki. Wśród wielu nagród rzeczowych absolutnym hitem, wzbudzającym dreszcz emocji u młodzieży, okazała się nagroda specjalna w kategorii liceum ? bezpłatny kurs na prawo jazdy kategorii B. Po trzygodzinnych zmaganiach z układami fitness (hi?lo, lo impact), przygotowanymi przez Wiesławę Wolską, Ewę Stępień i Annę Przygodzką, imprezę zwieńczyły ćwiczena jogi prowadzona przez Barbarę Węglińską.
Jury przyznało po dziesięć równorzędnych wyróżnień i po jednej nagrodzie głównej w kategoriach liceum, jak i gimnazjum. W kategorii gimnazjum nagrodę główną zdobyła Monika Dorocińska z Gimnazjum nr 1, zaś w liceum tytuł mistrza 5. Maratonu Fitness Opoczno 2012 zdobyła Paula Jaciubek z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Paula została także uhonorowana nagrodą specjalną czyli bezpłatnym kursem na prawo jazdy kategorii B.
Oprócz zwyciężczyń w kategorii gimnazjum wyróżnieni zostali: Edyta Mastalerek, Aleksandra Cieślik, Joanna Jędrzejczyk, Patrycja Sulgostowska, Natalia Karasińska, Jagoda Kucharska, Paulina Taraśkiewicz, Martyna Klimecka, Monika Woźniak i Patryk Kowalczyk. Natomiast w kategorii liceum wyróżniono: Katarzynę Lis, Magdalenę Kozłowską, Magdalenę Czech, Różę Wijatę, Kingę Taraśkiewicz, Annę Wijatę, Patrycję Krajewską, Marlenę Stanek, Martynę Lebiodę i Katarzynę Skorupę.
Każdy z uczestników miał szansę na cenny upominek. Kulminacyjnym punktem imprezy, była loteria nagród rzeczowych. Do wygrania był sprzęt komputerowy, bony upominkowe do realizacji w sklepach odzieżowych, zaproszenia do pizzerii, zaproszenia na film w MDK, dowolnie wybrane zabiegi spa, a także wiele innych nagród. Ci, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu, otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodyczy. Dla każdego uczestnika przygotowany był słodki poczęstunek.
Maraton fitness na stałe wpisał się w harmonogram imprez sportowo?rekreacyjnych ZSS nr 1. Czterystu uczniów w jednym miejscu w Dniu Wagarowicza z własnej nieprzymuszonej woli mówi samo za siebie. Organizatorzy informują, iż nie ustaną w poszukiwaniu nowych, jeszcze bardziej oryginalnych pomysłów na przyciągnięcie młodzieży do szkoły.


Waldemar Ireneusz Oszczęda   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (768) z dnia 30 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »