Finał dla Emerytów

Opoczyńska Liga Tenisa Stołowego

Finaliści Opoczyńskiej Ligi Tenisa Stołowego

W czwartek, 15 marca rozegrano finałową fazę OLTS. Bój o pierwsze miejsce stoczyły ekipy Emerytów/Wełnoteksu (kapitan Karol Tyka) oraz Opoczyńskiej Sekcji Tenisa Stołowego (kapitan Ernest Duda). Obowiązywał system każdy z każdym. W efekcie odbyło się 16 pojedynków indywidualnych.
Po zaciętych zmaganiach, osiągając wynik 10:6, zwyciężyli Emeryci. Wielkie zaangażowanie i wiele wysiłku włożonego na treningi przyniosło sukces. Zwycięstwo ekipy Emerytów jest tym bardziej znaczące, że w poprzednich dwóch edycjach ligi zajmowała ona drugie miejsca.
O trzecie miejsce zagrały PKS Opoczno (kapitan Grzegorz Adamczyk) ze Strażackim Klubem Sportowym (kapitan Jacek Świąder). Strażacy zdecydowanie pokonali PKS w stosunku 14:2. Jesteśmy pełni uznania dla osiągnięć tej drużyny, która zanotowała największy postęp w poziomie gry, dochodząc do czołówki najlepszych tenisistów.
Każdy z zawodników trzech najlepszych drużyn został uhonorowany pucharem. Transmisję z finału oraz krótki wywiad z organizatorami można będzie zobaczyć w Opoczyńskiej Telewizji Kablowej.
Organizatorzy ? Ernest Duda, Karol Tyka oraz Jerzy Wiśniewski ? dziękują wszystkim zawodnikom za chęci i mobilizację sportową a w szczególności wspierającemu działalność tenisistów stołowych Zygmuntowi Gwaderze. Gratulują zwycięzcom i życzą dalszych sportowych sukcesów.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.