tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Finałowe starty w Pieninach

 
LKK Drzewica zajął drugie miejsce w klasyfikacji Ligi Młodzików 2010 w slalomie kajakowymOsada Przemysław Nowak – Bartosz Orłowski wygrała Ligę Młodzików 2010


W miniony weekend liczna grupa zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica uczestniczyła w regatach slalomowych w Szczawnicy. Na obiekcie Klubu Sportowego Pieniny rozegrano zawody dla dzieci pn. „Mały Werner” stanowiące finał Ligi Młodzików 2010 oraz 50. Memoriał Anny i Artura Wernerów w kategorii open.
Młodzicy przystąpili do rywalizacji na Dunajcu w sobotę, 28 sierpnia. Podopieczni trenerów Piotra Podogrockiego i Michała Kiljanka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zajęli trzy miejsca na podium.
W K–1 chłopców roczników 1996–1997 Jarosław Klata wywalczył drugie miejsce. W tej samej konkurencji, tyle że w młodszej grupie wiekowej (roczniki 1998–1999) Adam Kopczyński uzyskał szósty czas. Jakub Szymański był dziewiąty a Rafał Staszewski dziesiąty. Wśród dziewcząt urodzonych w 1998 i 1999 roku najlepiej z naszych popłynęła Dominika Gąsieniec, która zajęła szóste miejsce. Na ósmej pozycji sklasyfikowana została Kasia Smolarska, na jedenastej Agata Król, trzynastej Kinga Czarnecka a na dziewiętnastej Klaudia Raczyńska.
W C–1 chłopców na podium stanął Bartosz Orłowski, który był drugi. Przemysław Nowak wywalczył piąte miejsce. Młodszych i mniej doświadczonych kolegów sklasyfikowano niżej. Szymon Zawadzki zajął miejsce dwunaste, Maciej Żach trzynaste, Michał Franczak szesnaste.
Największy sukces zanotowała osada C–2 w składzie Bartosz Orłowski – Przemysław Nowak. Drzewicka dwójka pewnie wygrała swoją konkurencję. Siódme miejsce zajęła osada Krzysztof Zych – Wojciech Klata.
Sobotnie regaty kończyły cykl zawodów w ramach Ligi Młodzików 2010. Po finale poznaliśmy ostateczną klasyfikację sezonu. Tu też kajakarze z Drzewicy mogą się pochwalić znaczącymi osiągnięciami.
Bartosz Orłowski został najlepszym zawodnikiem w C–1. Również pierwsze miejsce w Polsce zajęła osada Bartosz Orłowski – Przemysław Nowak. Trzecia pozycja w K–1 chłopców przypadła w udziale Wojtkowi Klacie.
Dobre wyniki indywidualne przyczyniły się do sukcesu klubowego. W punktacji drużynowej LKK Drzewica zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Startowi Nowy Sącz. W lidze startowało dziewięć klubów.
W niedzielę na torze w Szczawnicy odbył się jubileuszowy 50. Memoriał Anny i Artura Wernerów. Do rywalizacji przystąpili seniorzy, juniorzy a także młodzicy, którzy zanotowali najlepsze wyniki w sobotę. W każdej konkurencji mogło wystartować po czterech młodzików.
Zawodnicy z Drzewicy walczyli dzielnie, ale miejsc na podium nie uzyskali. W K–1 mężczyzn najwyżej uplasował się Kordian Pacierpnik, który miał siódmy czas. Damian Stanik był jedenasty, Paweł Reszelewski czternasty, Bartosz Dębowski piętnasty, Tobiasz Kowalski osiemnasty, Jakub Król dwudziesty trzeci a Jarek Klata trzydziesty.
W C–1 Karol Sadliński został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji. Paweł Smolarski zajął miejsce dwunaste, Bartosz Orłowski dziewiętnaste, Norbert Jura dwudzieste pierwsze. W C–2 osada Michał Madzio–Adrian Wlazło była szósta.
Dodajmy, że dwudniowe regaty stanowiły część obchodów 80–lecia Klubu Sportowego Pieniny Szczawnica. Gospodarze zorganizowali także fotogalerię, pokazy sportowe i artystyczne. Przedstawiciele wszystkich klubów uczestniczących w zawodach, w tym oczywiście LKK, z okazji jubileuszu otrzymali pamiątkowe medale.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »