tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Ferie w bibliotece

 Podczas zajęć plastycznych


Tegoroczne ferie w oddziale dla dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznejnie były zorganizowane we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Hasło przewodnie zajęć brzmiało „Ferie z Misiem Uszatkiem”.
Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekarki Iwonę Chróstowską i Marię Wijatę. W bieżącym roku w feriach zimowych organizowanych przez oddział dla dzieci uczestniczyło codziennie średnio 17 osób. Z uwagi na dużą rozpiętość wiekową odwiedzających bibliotekę (8–16 lat) oferta charakteryzowała się różnorodnością a organizowane konkursy różnym stopniem trudności.
Ferie rozpoczęły się warsztatami z elementami biblioterapii poprowadzonymi przez Zofię Konecką – pracownika PiMBP. Zajęcia pozwoliły uczestnikom na bliższe poznanie się. W ofercie znalazła się prelekcja „Sekrety Esterki”, którą poprowadził Adam Grabowski, pracownik Muzeum Regionalnego. Wielu ciekawych wrażeń dostarczył słuchaczom Wiktor Biernacki, przewodnik turystyczny, który zaprezentował zebranym najciekawsze zakątki i zabytki powiatu opoczyńskiego. Swoją opowieść wzbogacił pokazem multimedialnym. Kolejnym niezwykle ważnym punktem zajęć okazały się warsztaty „Stop agresji”, poprowadzone przez Ewę Grad (psycholog) i Dagmarę Staniszewską–Telus (pedagog) z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej oraz warsztaty czerpania papieru, podczas których uczestnicy mieli okazję samodzielnie wykonać arkusz papieru.
W ramach tegorocznych ferii uczestnicy wzięli udział w licznych konkursach: „Stop agresji”, „Uśmiech dla babci i dziadka”, „Ulubiona postać z przygód Misia Uszatka”, „Sekrety Esterki”, „Moje ulubione zwierzątko”, „Najpiękniejszy zakątek ziemi opoczyńskiej”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne z Grażyną Zawadzką oraz Sylwią Kaletą, pod okiem których dzieci i młodzież wyczarowały piękne papierowe ozdoby. W myśl hasła przewodniego „Ferie z Misiem Uszatkiem” Barbara Rogowska przeczytała zebranym fragmenty opowieści Czesława Janczarskiego.
Jak co roku nie zabrakło również projekcji filmowych. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy: „Magiczne drzewo”, „Mikołejek”, „Garfield 2”.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zadbało by każdy uczestnik ferii w bibliotece otrzymał codziennie poczęstunek oraz ciepłą herbatę. Podobne zajęcia odbywały się we wszystkich filiach bibliotecznych w gminie Opoczno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »