tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Ferie w Poświętnem

 
"Baśniowy świat zimy"

Codziennie podczas tegorocznych ferii Biblioteka Gminna w Poświętnem gościła dzieci i młodzież szkolną. Przygotowała dla nich wiele atrakcji i zajęć, to były ?Ferie z książką ? i nie tylko?.
Dzieci przebywające w bibliotece spędzały czas twórczo i aktywnie. Z racji tej, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima obywały się głośne czytania wierszy tego znakomitego poety. Po przeczytaniu ?Ptasiego radia? dzieci tworzyły z kolorowego kartonu techniką origami kółkowego różne gatunki ptaków. Wykonały drzewo ze styropianu, na którym umieściły wykonane przez siebie ptaki. Natomiast do wiersza ?Mróz? dzieci za pomocą farb, pędzli i kredek malowały bajeczne, zimowe pejzaże.
W walentynki uczestnicy wkonali różnymi technikami serca walentynkowe i zakładki do książek w kształcie serc, ozdabiane koralikami i cekinami. Wykonane prace podarowane zostały sympatiom, rodzicom lub dziadkom.
Organizowane były również zajęcia przy komputerach, bezpieczne surfowanie w Internecie i edukacyjne ?granie na ekranie?. W czytelni biblioteki uczestnicy ferii przeglądali prasę dziecięcą i młodzieżową oraz nowości wydawnicze.
Ferie minęły w atmosferze zabawy i edukacji, której towarzyszył wesoły nastrój. Powstały piękne prace plastyczne, które na wystawie zdobią wnętrze biblioteki. Spotkania stały się okazją do zaprezentowania przez dzieci swoich zdolności twórczych i manualnych. Dla uczestników ferii zimowych przygotowany był słodki poczęstunek i nagrody.
Chociaż ferie się skończyły zachęcamy do odwiedzania biblioteki i zapraszamy maksymą: ?Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam, wchodzę?.


Maria Szufladowicz   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »