tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Ferie w Pedagogicznej

 

W czasie ferii zimowych w Bibliotece Pedagogicznej w Opocznie we wtorki i w czwartki odbywały się lekcje biblioteczne dla młodzieży z Młodzieżowej Grupy Wsparcia, działającej przy Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej, prowadzonej przez Martę Milczarczyk.
Choć słowo lekcja raczej nie kojarzy się z zimowymi wakacjami, to te przygotowane przez Karolinę Kalinowską i Alicję Piekarską, były raczej ciekawą przygodą, niż zajęciami lekcyjnymi. Dwie lekcje dotyczące ekologii nosiły tytuły „Ekologiczny dom” i „Jak zdrowo się odżywiać?”. Wykorzystano do ich prowadzenia zbiory zakupione z dotacji WFOŚiGW i autorski program i scenariusze zajęć opracowane przez pracowników biblioteki.
Z całą pewnością bardzo ciekawą lekcją, przydatną w życiu, były zajęcia prowadzone przez kosmetyczkę, Aleksandrę Piekarską, która poradziła młodzieży, jak dbać i pielęgnować skórę twarzy i dłoni zimą. Aż trochę żałuję, że sama nie byłam obecna na tym spotkaniu…
Ostatnie zajęcia dotyczyły zawsze aktualnego i potrzebnego tematu „Co to jest przyjaźń?” Do tych zajęć wykorzystano fragmenty filmu „Wśród przyjaciół”.
Uczestnicy tych bibliotecznych zajęć nie tylko miło i pożytecznie spędzili czas, ale jeszcze dostali drobne upominki – torby ekologiczne i kosmetyki.
Pracownicy biblioteki zapraszają na lekcje biblioteczne w ciągu całego roku, prosząc o wcześniejsze ustalenie terminu i tematu zajęć. Istnieje możliwość publikowania scenariuszy zajęć na stronie internetowej filii (http:www.pedagogiczna.edu.pl/opoczno/index.html) oraz w Warsztatach Bibliotekarskich (www.pedagogiczna.edu.pl/warsztat/index.html).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »