tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Ferie na stoku w Tumlinie

 
Aktywny wypoczynek gimnazjalistów z Białaczowa


W poniedziałek, 30 stycznia, w województwie łódzkim rozpoczęły się ferie. Dla dzieci ? dwa tygodnie bez szkoły. Dla rodziców uczniów ? kłopot. Część dorosłych nie będzie bowiem mogła skorzystać z urlopów, a dziećmi trzeba się zająć. Co więc zrobić?
Aktywne ferie ? to propozycja ze strony Gimnazjum im. Staniaława Małachowskiego w Białaczowie. Gimnazjaliści spędzają je na stoku w Tumlinie. Jest to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu, alternatywa dla siedzenia w domu przed telewizorem albo komputerem. Młodzież realizuje bowiem projekt ?Sporty zimowe ? nasza pasja? pozyskany z funduszu zajęć sportowych Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów, mający na celu upowszechnianie sportów zimowych.
Gimnazjum przy współpracy z LZS zorganizowało naukę jazdy na nartach zjazdowych dla swoich uczniów, a także w ramach promocji szkoły dla 4 grup ze szkół podstawowych z terenu gminy Białaczów (Skronina, Białaczów, Miedzna Drewniana i Petrykozy). Zajęcia na stoku prowadzone są przez zaprzyjaźnionych ze szkołą instruktorów narciarstwa zjazdowego ? Beatę Niemczyk i Zbigniewa Wereszkę oraz nauczycieli z gimnazjum.
Do Tumlina uczniowie wyjadą osiem razy: pięć w czasie ferii i trzy razy po feriach ? tak, aby wszyscy chętni mogli spróbować swych sił w sportach zimowych. Oprócz nart zjazdowych w tym sezonie zimowym gimnazjaliści korzystać będą również z nauki jazdy na nartach biegowych oraz na łyżwach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (760) z dnia 3 Lutego 2012r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »