tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Fala zwolnień

 
Firmy zapowiadają zwolnienia. Kłopoty z pracą będą mieć pracownicy banków, marketów i budowlańcy. Ekonomiści prognozują, że na koniec roku stopa bezrobocia dojdzie nawet do 14%. Pracę straci zatem około 250 tysięcy osób. Na podniesienie wskaźnika wpłyną zwolnienia grupowe, które dziś zapowiada coraz więcej firm


Z danych Ministerstwa Pracy wynika, że w tym roku pracę w wyniku zwolnień grupowych straciło 17 098 osób. To niemal tyle co w ubiegłym roku, kiedy do lipca zwolniono w ten sposób ponad 20 000 pracowników.
Największe zwolnienia przetoczą się przez branżę finansową. W samym sektorze bankowym pracę straci około 2600 osób. Są dwa powody zwolnień: dostęp do banków przez Internet oraz przerzucanie się z klienta detalicznego na firmy. To spowodowało, że nie trzeba już tak wielu oddziałów, które są stopniowo zamykane.
Nieciekawa sytuacja jest także w sektorze ubezpieczeniowym. Zapowiadane są zwolnienia grupowe oraz wypowiedzenia zmieniające. Tragiczna jest sytuacja w handlu, gdzie również szykują się zwolnienia, a w branży budowlanej przewidywana jest redukcja etatów pod koniec roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (791) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »