tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdrowie

 Euro dla zdrowia

 
Szpital Powiatowy oraz trzy niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej z terenu powiatu opoczyńskiego ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych

W okresie od 24 sierpnia do 25 września przeprowadzono nabór wniosków dla działania ?Infrastruktura ochrony zdrowia? Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013. W jego ramach zakłady opieki zdrowotnej działające na terenie województwa złożyły w sumie 108 projektów o łącznej wartości całkowitej ponad 447 mln zł. Dofinansowanie wszystkich pochłonęłoby 318 mln zł.
O środki na infrastrukturę ubiegają się cztery zakłady opieki zdrowotnej z naszego powiatu. Złożyły one w sumie siedem projektów o łącznej wartości 17,5 mln zł, wnioskując o dofinansowanie w wysokości 13 mln zł.
Zarząd opoczyńskiego szpitala liczy na dofinansowanie dwóch projektów. W ramach pierwszego chce zakupić sprzęt medyczny za 6,5 mln zł. Ewentualne dofinansowanie do tego projektu wyniosłoby blisko 5 mln zł. Drugi projekt złożony przez dyrekcję szpitala zakłada utworzenie centralnej sterylizatorni w adaptowanych pomieszczeniach SP ZOZ. Ma ona kosztować ponad 2 mln zł, a dotacja może sięgnąć 1,5 mln zł.
O duże dofinansowanie wnioskuje również niepubliczny zakład Vita-Med. Złożony przez spółkę projekt zakłada poprawę jakości i dostępności do medycznych usług diagnostycznych w powiecie opoczyńskim poprzez zakup aparatu ultrasonograficznego i RTG. Jego wartość to ponad 8 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosłoby ponad 6 mln zł.
Aż trzy projekty złożyła spółka Almer. Jej właściciele chcą poprawić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu opoczyńskiego poprzez zakup aparatury medycznej oraz utworzenie poradni rehabilitacyjnej, gabinetu kardiologicznego i gabinetu USG. Wartość poszczególnych projektów wynosi 102 tys. zł, 244 tys. zł i 147 tys. zł. W sumie spółka wnioskuje o 340 tys. zł dotacji.
Na fundusze unijne liczy również Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żarnowie. Jego zarząd chce poprawić jakość usług rehabilitacyjnych, ginekologicznych, stomatologicznych oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Planuje w tym celu zakup sprzętu medycznego, a także termomodernizację i przebudowę budynku przychodni. Inwestycja pochłonie blisko pół miliona zł. Zakład liczy na 350 tys. zł dofinansowania.
Na dofinansowanie projektów w ramach tego działania przeznaczono 61 mln zł. W styczniu przyszłego roku okaże się, które z zakładów otrzymają dotacje.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
W dziale Zdrowie dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »