tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Euro dla uczniów

 
Uczniowie z opoczyńskiego otrzymają stypendia unijne.

854 uczniów z województwa łódzkiego, w tym 48 z gminy Opoczno, otrzyma stypendia przyznawane szczególnie uzdolnionej młodzieży ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ubiegłym tygodniu opublikowano listę rankingową wniosków.
W ramach drugiej edycji Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej złożono w terminie 971 wniosków, z których 854 oceniono pozytywnie. W ramach programu uczniowie, bedą w ciągu całego roku szkolnego (nie więcej niż przez 12 miesięcy) otrzymywać comiesięczne świadczenie pieniężne w wysokości 600 zł brutto.
Jak wynika z listy rankingowej stypendia unijne otrzymają uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących: Marcin Szczurski, Agata Zelga, Łukasz Bogusz, Beata Frączek i Celina Gapys, z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego: Damian Domagała, Aneta Franaszczyk, Patrycja Wójcik, Bartłomiej Pawlik, Sebastian Jakubowicz, Aleksandra Pietras i Joanna Kumór z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego: Monika Czarnecka, Agnieszka Piekarska i Magdalena Cała z Gimnazjum nr 1 Katarzyna Nalewczyńska, Gimnazjum nr 2 Mateusz Pawlak i Sylwia Ksyta, Gimnazjum nr 3: Jakub Sobczyk, Aleksandra Surma, Magdalena Jurek i Karolina Domagała, z Gimnazjum w Wygnanowie: Milena Stępień, Marta Madej, Aleksander Rzepka i Aneta Stępniak, z Gimnazjum w Mroczkowie Gościnnym: Agata Kołodziejczyk, Edyta Kowalczyk, Justyna Wiśniewska, Sebastian Sałaj, Agnieszka Słowikowska, Monika Lekka, Tomasz Krzysztofik i Jacek Worach, z Gimnazjum w Ogonowicach: Adrian Reszel, Klaudia Matynia, Tomasz Wiktorowicz, Kinga Taczykowska, Monika Ogórek, Dawid Stańczyk, Katarzyna Wijata, Marcin Kalinowski i Artur Baran, z Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim: Zuzanna Korzeniowska, Aleksandra Orłowska i Anna Bubel oraz z Prywatnego Gimnazjum Radosław Niewiadomski i Albert Kalinowski.
Zarząd Województwa Łódzkiego przyzna najzdolniejszym uczniom stypendia po zaopiniowaniu listy rankingowej przez Departament Kultury i Edukacji.
Na liście są uczniowie gimnazjów tylko z terenu gminy Opoczno. Z pozostałych gmina prawdopodobnie nie było zgłoszeń. Dziwne, nie?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »