tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Poświętne

 Euro dla Poświętnego

 
Z siedmiu wniosków złożonych z naszego powiatu w ramach działania „Ochrona powietrza” Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2011 tylko gminie Poświętne przyznano dofinansowanie

O środki unijne w ramach przeprowadzonego konkursu, w większości na termomodernizację swoich zasobów, ubiegało się siedem samorządów z powiatu opoczyńskiego. Choć pozytywnie oceniono pięć z nich, tylko gminie Poświętne przyznano dofinansowanie, zresztą w niepełnym zakresie. Dla pozostałych zabrakło pieniędzy.
O środki w ramach działania „Ochrona środowiska” ubiegało się 118 podmiotów z całego województwa. Pozytywnie oceniono 104 z nich, ale dofinansowanie wszystkich pochłonęłoby prawie 218 mln zł. Tymczasem na dofinansowanie projektów w tym konkursie przeznaczono 25 mln zł. Środków wystarczyło tylko dla 15 beneficjentów. Listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zamyka projekt gminy Poświętne.
Władze Poświętnego planują termomodernizację budynków Zespołu Szkół Samorządowych. Całkowitą wartość inwestycji oceniono na ponad 3 mln zł. Gmina wnioskowała o 2,7 mln zł dofinansowania. Jednak po rozdzieleniu większości środków zarząd województwa nie dysponował już taką kwotą. Dlatego gminie zaproponowano nieco niższą dotację, ale pod warunkiem, że inwestycja zostanie przeprowadzona przy niezmienionym zakresie rzeczowym. Ostatecznie gminie przyznano 2,2 mln zł dotacji.
Pozostałe wnioski złożone z naszego powiatu znalazły się na liście rezerwowej, łącznie z 85 innymi projektami. Przypomnijmy, że władze starostwa opoczyńskiego oraz gminy Białaczów liczyły na dofinansowanie do termomodernizacji budynków szkół. Starostwo wnioskowało o blisko 1,5 mln zł dotacji do termomodernizacji szkół prowadzonych przez powiat, całkowita wartość tego projektu wynosi ponad 2 mln zł. Z kolei władze Białaczowa planowały przy współudziale środków unijnych ocieplić budynek szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach tego projektu nad częścią mieszkalną budynku wymienione miały zostać również strop i konstrukcja dachu. Całość ma kosztować 1,5 mln zł, gmina wnioskowała o 775 tys. dofinansowania. Gmina Opoczno wnioskowała o dofinansowanie przebudowy patio wraz z termomodernizacją MDK. Inwestycja jest już zrealizowana, władze gminy liczyły jednak na odzyskanie części poniesionych nakładów. Całkowity koszt zadania oszacowano na ponad 3 mln zł, gmina liczyła na 1,8 mln zł dofinansowania. O środki unijne wnioskowała również gmina Mniszków, która planowała kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w gminie. Inwestycja wartości ponad 660 tys. zł miała szansę na 560 tys. zł dofinansowania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »