tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ekonomia społeczna bez tajemnic

 

W środę, 3 marca w MDK odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Społecznie znaczy ekonomicznie - wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w województwie łódzkim poprzez utworzenie Regionalnego Inkubatora Ekonomii Społecznej udzielającego kompleksowego wsparcia”. W spotkaniu z przedstawicielami realizującej go Fundacji Studiów Europejskich - Instytutu Europejskiego w Łodzi wzięły udział osoby fizyczne oraz przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń z opoczyńskiego.
Projekt jest realizowany od początku stycznia na terenie całego województwa łódzkiego. Jest skierowany do osób fizycznych, instytucji rynku pracy i integracji społecznej oraz podmiotów ekonomii społecznej - spółdzielni socjalnych, spółdzielni pracy, spółdzielni inwalidów i niewidomych i organizacji pozarządowych. Jego głównym celem jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w województwie. W ramach projektu powstanie Regionalny Inkubator Ekonomii Społecznej - pierwsza internetowa platforma porozumienia umożliwiająca dostęp do informacji z zakresu ekonomii społecznej oraz nawiązania współpracy pomiędzy ośrodkami i firmami zainteresowanymi tą ideą. Osobom i organizacjom uczestniczącym w projekcie zapewniony zostanie również dostęp do profesjonalnych szkoleń, doradztwa i konsultacji z dziedziny ekonomii, prawa i marketingu.
W spotkaniu zorganizowanym w Opocznie wzięło udział około 25 osób. - W większości są to przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, które działają w ramach ekonomii społecznej i dzięki udziałowi w projekcie chcą dowiedzieć się, co jeszcze mogą zrobić, aby wykorzystać wszelkie możliwości wsparcia przedsiębiorczości społecznej. Ale projektem interesują się również osoby fizyczne, które dowiedzą się jak założyć działalność, spółdzielnię socjalną, stowarzyszenie. Poradzą też sobie z kwestiami prawnymi, księgowością czy promocją swojego przedsięwzięcia, nauczą się aktywnie poszukiwać pracy - mówi Katarzyna Kędzierska, koordynator projektu. Założenia projektu oraz korzyści płynące z udziału w nim przedstawił zebranym animator Jakub Kłębowski.
Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (poddziałanie „Wsparcie ekonomii społecznej” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Będzie realizowany do końca listopada przyszłego roku. Udział w projekcie jest bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje uczestników. Umożliwi za to otrzymanie wsparcia w postaci usług informacyjno-konsultacyjnych, szeregu szkoleń i pokrycia kosztów określonych usług prawnych, księgowych i marketingowych. Chętni do udziału w programie mogą skontaktować się z biurem projektu (tel. 42 291 03 16, faks. 637 05 86).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »