tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Ekologiczne powitanie wiosny

 


W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. księdza Jana Twardowskiego w Kamieniu w sposób nietypowy, ale bardzo kształcący powitała wiosnę. Dzień przebiegał pod hasłem "Ekologicznie wiosnę witamy i ekomodnie się ubieramy".
Dyrektorka Urszula Zawada oraz Aneta Domagała wyjaśniły dzieciom co to jest ekologia i przypomniały zasady segregacji śmieci. W tym celu zostały też wyeksponowane gazetki z informacjami na temat sortowania odpadów oraz kolorowe kosze. Następnie odbył się konkurs pt. "Ekomoda, czyli odpadowa moda". Reprezentanci klas przebrali się w ubrania wykonane z odpadów, a ich zadaniem było zaprezentowanie się w roli modelek i modeli. Bardzo interesujące okazały się sukienki z gazet i worków, gorsety z folii aluminiowej, a także buty z pudełek, korale z plastikowych nakrętek i opakowań po jogurtach oraz różnego rodzaju ozdoby. Uznanie komisji konkursowej wzbudziły przebrania reprezentantów klasy zerowej, trzeciej oraz piątej.
W dalszej części tego niezwykłego dnia nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na rodzinne wykonanie budki lęgowej dla ptaków żyjących w szkolnym ogródku pod nazwą "Zdrowie w ogrodzie". Dyplomy oraz nagrody książkowe otrzymały z klasy III: Amelia Dobrowolska i Tomasz Białas oraz uczniowie klasy II: Aneta Gmaj, Julia Mierzwa, Julia Musiał, Natalia Pawlik i Mikołaj Rogulski. Koordynatorem tego konkursu była Edyta Krawczyk.
Na koniec pierwszego dnia wiosny odbyły się zawody sportowe, podczas których konkurencje były także czysto ekologiczne. Uczniowie rzucali gazetową kulą do kosza, wykonywali slalom, kopiąc papierową piłkę między butelkami wypełnionymi wodą, segregowali na czas śmieci i liczyli plastikowe korki. Zabawa była przednia, a przy tym była żywą i barwną lekcją ekologii. Choć marzanna nie została w tym roku spalona, uczniowie powitali wiosnę wiedzą z ekologii, a tym samym będzie im łatwiej segregować śmieci i troszczyć się o najbliższe środowisko. Być może uda im się też wyczarować pożyteczne rzeczy z odpadów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »