tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Ekoedukacja w Sławnie

 

Edukacja ekologiczna na terenie gminy Sławno co roku zatacza szersze kręgi. Do czterech już istniejących ogródków dydaktycznych i trzech ekopracowni właśnie dołączyła kolejna inicjatywa.
16 maja WFOŚiGW pojął decyzję o przyznaniu dotacji na zadanie pn. "Utworzenie ogródka dydaktycznego "Od morza do Tatr przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie". Całkowita wartość zadania obejmuje 34.983,00 zł, w tym wysokość dotacji z WFOŚIGW wynosi 94%.
Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice włączyli się do poszukiwań dotyczących sposobu zagospodarowania wybranego terenu i wymyślenia nazwy ogródka dydaktycznego. Wygrała nazwa wymyślona przez uczniów klasy szóstej ? "Od morza do Tatr". Motywem przewodnim stała się piękna i bogata w różnorodne gatunki roślin polska przyroda. Następnie opracowano koncepcję dotyczącą poszczególnych stref ogródka i wytyczono ścieżkę edukacyjną. ? Piękno przyległego terenu było dla nas inspiracją do opracowania ścieżki przyrodniczej ? zaznaczyła dyrektorka PSP w Sławnie ? Marzenna Skowrońska. Wytyczenie ścieżki przyrodniczej w najbliższym środowisku jest cenną inicjatywą dla kształtowania postaw proekologicznych nie tylko dla dzieci, ale także całej społeczności lokalnej. Rośliny wybrane do poszczególnych grup będą w taki sposób skomponowane, aby ukazywały walory przyrodnicze i estetyczne ogrodu, ale także prezentowały dzieciom ogród jako ekosystem, w którym wszystkie organizmy żywe, rośliny i zwierzęta żyją we wzajemnych relacjach i powiązaniach.
Realizację zadania zaplanowano w okresie letnim, tak aby w nowym roku szkolnym 2013/2014 ogródek dydaktyczny mógł w pełni służyć uczniom oraz lokalnej społeczności promując proekologiczną wiedzę, zachowania i nawyki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »