tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Efektowna rywalizacja gimnastyczek

 
W piątek, 26 kwietnia w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 odbyły się XI Międzyszkolne mistrzostwa w gimnastyce podstawowej dziewcząt z klas IV?VIUczestniczki jedenastej edycji mistrzostw


Głównymi celami dorocznych zawodów są: * popularyzacja gimnastyki jako dyscypliny sportowej charakteryzującej się precyzją wykonania zadania i elastycznością ruchu * angażowanie uczennic posiadających predyspozycje gimnastyczne do uczestnictwa w tego typu zajęciach i uprawiania gimnastyki * właściwe zachowanie w czasie trwania zawodów * kulturalne kibicowanie.
Reprezentację szkoły tworzyły najlepsze gimnastyczki z klas IV, V i VI, wytypowane przez opiekunów. Ogółem w zawodach uczestniczyło 27 gimnastyczek.
Każda z zawodniczek wykonywała cztery ćwiczenia ? równoważne (przejście krokiem polkowym, z przekładaniem szarfy, z obniżeniem środka ciężkości i półobrotami), zwinnościowe (przewroty w przód i w tył do przysiadu, do rozkroku, półszpagatu, z naskoku), podpory (stanie na rękach, mostek) skoki (naskok kuczny na 4 części skrzyni i zeskok w głąb, przeskok rozkroczny przez kozła, przeskok kuczny przez 4 części skrzyni). Stopień trudności wykonywanych ćwiczeń był dostosowany do wieku i możliwości zawodniczek.
Konkurencje gimnastyczne oceniane były w skali 0?6 pkt. Komisję sędziowską tworzyły opiekunki zawodniczek: Danuta Karasińska, Halina Sosnowska, Małgorzata Mijas, Jolanta Maruszewska i Urszula Krakowiak.
Podczas zawodów panowała bardzo miła atmosfera, która niwelowała duże zdenerwowanie zawodniczek. W czasie wykonywania ćwiczeń na sali była cisza, natomiast każde zakończone ćwiczenie nagradzano gromkimi brawami.

Wyniki zawodów
Klasa IV
1. Natalia Stępniak (SP nr 1) ? 94,7 pkt
2. Aleksandra Pomykała (SP nr 2) ? 94,5 pkt
3. Maria Gancarz (SP nr 1) ? 94,2 pkt

Klasa V
1. Julia Kalużna (SP nr 1) ? 95,7 pkt
2. Julia Prusek (SP nr 1) ? 94,9 pkt
3. Aleksandra Adamczyk (SP nr 1) ? 94,8 pkt

Klasa VI
1. Marta Łyda (SP nr 1) ? 95,4 pkt
2. Magdalena Chrobak (SP nr 1) ? 94,5 pkt
3. Zuzanna Mijas (SP nr 2) ? 94,0 pkt

Podczas zakończenia zawodów wicedyrektor ZSS nr 2 Marek Smigiel wręczył każdej zawodniczce dyplom i słodycze a najlepszym gimnastyczkom medale ufundowane przez UKS "Dwójka".
Zawody zorganizowały nauczycielki wf. ? Małgorzata Mijas, Jolanta Maruszewska i Urszula Krakowiak.


spi   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (825) z dnia 3 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »