tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Dziewiąty festiwal w Mroczkowie

 
W niedzielę, 30 maja odbył się IX Festiwal Pieśni i Poezji Maryjnej w Mroczkowie Gościnnym. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z terenu gminy Opoczno, członkinie KGW oraz wielu gości

Tegoroczna edycja festiwalu związana była tematycznie z rokiem kapłańskim „Wierność Chrystusa, wierność kapłana”. Po otwarciu uroczystości przez proboszcza miejscowej parafii, ks. Jacentego Wolskiego przewodnictwo przejął Dariusz Kołodziejczyk.
Niedzielna majówka miała niecodzienny przebieg ze względu na pogodę. Część odbyła się tak jak planowano w miejscowym parku, a później – ze względu na obfite opady deszczu – uczestnicy przenieśli się do kościoła.
W IX Festiwalu Pieśni i Poezji Maryjnej udział wzięli uczniowie kilkunastu szkół: Gimnazjum w Wygnanowie, Katolickiej SP im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce, SP w Dębie, SP w Dzielnej, SP w Januszewicach, SP w Kraśnicy, SP w Libiszowie, SP w Miedznej, ZS w Bukowcu Opoczyńskim, ZS w Ogonowicach, ZSS nr 2, ZSS nr 3 w Opocznie, ZS im. Jana Pawła II i ZSR w Mroczkowie Gościnnym. Jak zawsze licznie reprezentowane były Koła Gospodyń Wiejskich gminy Opoczno: Bielowice, Brzustówek, Bukowiec Opoczyński, Dzielna, Januszewice, Karwice, Kliny, Kraszków, Kraśnica, Modrzew, Mroczków Duży, Mroczków Gościnny, Ogonowice, Różanna, Sitowa, Sołek, Wola Załężna i Wygnanów.
Na zakończenie festiwalu odbył się apel jasnogórski, a w modlitwie wzięli udział zaproszeni goście. Podsumowując kolejną edycję festiwalu i dziękując za pomoc w organizacji, za sponsoring i udział sołtys Wiesław Sołtysiak zaprosił wszystkich na X Jubileuszowy Festiwal w przyszłym roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (674) z dnia 11 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »