tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Dzień misia w „trójce”

 

We wtorek, 30 listopada uczniowie z klas 0–III Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Inicjatorką imprezy była dyrektorka Anna Pręcikowska–Skoczylas.
Dla dzieciaków ten dzień był wypełniony mnóstwem atrakcji. Obchody otworzyła dyrektorka Aneta Tokarska, która zapoznała dzieci z historią święta. Później uczniowie klasy IIa i b oraz IIIc zaprezentowali część artystyczną, w której dominowały wiersze i piosenki o ulubionej przytulance wszystkich dzieci. Dla najmłodszych uczniów fragmenty bajki „Kubuś Puchatek” przeczytały dyrektorki, Aneta Tokarska i Anna Pręcikowska–Skoczylas. W ten sposób zachęcały uczniów do częstego sięgania po literaturę dziecięcą. W nagrodę dostały słodkie co nieco, ulubiony przysmak misiów.
W dalszej części odbyły się konkursy i misiowe konkurencje sportowe. Przed młodszymi kolegami wystąpił także gimnazjalista Mateusz Krajewski, który dał świetny i jak podkreślają nauczycielki bardzo profesjonalny pokaz sztuki cyrkowej. Jego występ wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Na zakończenie dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkości.
Wychowawczynie otrzymały dodatkowo gazetki opracowane przez Grażynę Wójcik, Małgorzatę Kosecką i Julitę Plaskotę. Gazetka nie tylko informuje o święcie misia. Zawiera także wiele ciekawych ilustracji, chyba wszystkich misiów, jakie znają dzieci. Z myślą o nauczycielach autorki zawarły w niej także ciekawe karty pracy do wykorzystania na zajęciach. Panie zawarły w niej także przepis na misiowe ciasteczka.
Obchody święta misia trwały w szkole cały tydzień. W bibliotece trwała akcja czytania książek o Kubusiu Puchatku, a w czwartek, 2 grudnia uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o owym święcie.
Odpowiedzialne za zorganizowanie obchodów były: Grażyna Wójcik, Małgorzata Kosecka, Julita Plaskota, Maria Stępień i Elżbieta Skwierczyńska. Nad oprawą muzyczną czuwał Marek Gudowicz.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »