tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Dzień Matki u seniorów w Żarnowie

 


26 maja, z okazji Dnia Matki w Domu Kultury w Żarnowie zorganizowano spotkanie wszystkich członków Klubu Aktywnego Seniora. Program artystyczny z młodzieżą gimnazjalną na tę okoliczność przygotowały Grażyna Szafińska i Joanna Grodzicka, nauczycielki gimnazjum w Żarnowie. Myślą przewodnią tego spotkania było hasło: ?Za to, że jesteś dziękuję mamo?.
Prowadząca Urszula Aleksandrowicz powitała gości i krótko przedstawiła historię tego święta. W swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa mama. Nie potrafimy sobie radzić bez niej, gdy jesteśmy jeszcze mali i niezaradni, jak i wtedy, gdy jesteśmy dorośli, ale potrzebujemy jej wparcia, pomocy w rozwiązywaniu jakże trudnych problemów życiowych. Nie można i nie wolno zapominać o tych jedynych na świecie osobach, które kochają całym sercem i zawsze są niezawodne, nawet wówczas, gdy wszyscy nas opuszczą ? a są nimi nasze najdroższe i najukochańsze mamy. Pamiętajmy o nich i wtedy, kiedy nie ma ich wśród nas, bo one zawsze będą czuwać nad swoimi pociechami ? małymi czy dorosłymi.
Mówczyni podkreśliła, iż jako emerytowana nauczycielka języka polskiego ze swoich zbiorów wybrała i zacytowała kilka wierszy pisanych pod jej kierunkiem przez młodzież na tę okoliczność w latach osiemdziesiątych XX w. Słowa tych wierszy poruszyły wiele osób. A oto tytuły niektórych: ?Mama to najpiękniejsze słowo świata??, ?Mamo moja droga Ty najukochańsza?, ?Jesteś dla mnie skarbem?.
Po tym wystąpieniu młodzież gimnazjalna zaprezentowała swój, bardzo wzruszający program. Łzy płynęły z oczu niektórych, gdy dzieci dziękowały swoim mamom za trud włożony w wychowanie. W podziękowaniu zarząd klubu wręczył uczniom słodkości, z których młodzież bardzo się ucieszyła. Po części oficjalnej zaproszeni goście i seniorzy udali się na obiad, podczas którego Zofia Otwinowska ? opiekunka młodzieży ZSZ w Żarnowie i Urszula Aleksandrowicz wręczyły wszystkim seniorom pamiątkowe pojemniczki na kropelki, by zawsze, kiedy tylko będą z nich korzystać, przypominały im to dzisiejsze spotkanie. W miłej i serdecznej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Długo seniorzy będą pamiętać to wzruszające i jednocześnie wspaniałe spotkanie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »