tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Dzień Europejczyka w „trójce”

 

31 maja w ZSS nr 3 w Opocznie odbyła się VIII edycja Dnia Europejczyka. Tegoroczne święto miało szczególnie bogatą oprawę. Organizatorzy przygotowali szereg konkursów, w których każdy chętny uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności.
W konkursie piosenki lub wiersza w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim przygotowanym przez nauczycieli języków obcych dla uczniów klas I–III SP zwyciężyli: Julia Stępniak IIIc przed Pauliną Wiktorowicz i Katarzyną Telusiewicz z IIIc oraz Karoliną i Hubertem Jedynakami z IIIc. Wyróżniony został także kwartet z klasy Ia w składzie: Julia Cichawa, Joanna Tokarska, Amelia Zwolińska, Jędrzej Gregorczyk.
Wśród uczniów kategorii klas IV–VI i gimnazjum nagrodzeni zostali: Agnieszka Warzecha (IId), Adrianna Ziuziakowska (VIb) oraz Natalia Rogulska (IVb). Wyróżnieni zostali: Julia Zalega (Vc) i Zuzanna Kowalczyk (Vb).
W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej zwyciężyli: Karol Górski z Ib przed Karoliną Domagałą z IIId i Anną Chojnacką z IIIc.
Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się Jarmark Europejski przygotowany przez klasy II i III gimnazjum pod kierunkiem K. Ochlik i D. Panfil. Pozostali uczniowie gimnazjum mogli poznać ciekawostki krajów unijnych i skosztować narodowych potraw, a przysmaków było wiele. Klasy starały się, aby w ciekawy sposób sprzedać kulturę kraju, który reprezentowały. W tej konkurencji zwycięzcami okazali się uczniowie klas drugich, odpowiednio w kolejności klasa IIb, IId i IIc. Wyróżniona została także klasa IIa.
Każda klasa wraz z wychowawcą zaangażowana była w przygotowanie prezentacji wylosowanych wcześniej państw Unii Europejskiej. Starania i kreatywne pomysły zostały docenione przez komisje konkursowe, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach: wśród klas IV–VI: odpowiednio IVc, Va, Vb. Wśród klas gimnazjum kolejne miejsca zajęły: klasa Ia, Id, Ib.
Niesamowite wrażenie zrobiły na jury prezentacje w wykonaniu najmłodszych uczniów klas I–III. Wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone słodyczami, a każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
Spośród całej braci uczniowskiej wyróżniono także kilka osób za oryginalny wizerunek zaprezentowany podczas Dnia Europejczyka: Cezary Konecki, Julia Karasińska, Błażej Strzelczyk, Wojciech Baran, Michał Skorupski, Michał Madej oraz Beata Misiurska.
Na uroczystym podsumowaniu, którego dokonały dyrektorka A. Tokarska i E. Skorupska – główna koordynatorka całego przedsięwzięcia – uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody w postaci koszulek z wizerunkiem maskotki UE – Syriusza, słodycze oraz drobne upominki.
Obchody Dnia Europejczyka wpisały się już w tradycję szkoły. Najważniejsze jest to, że uczniowie ZSS nr 3 zarówno ci młodsi, jak i starsi, wspólnie tworzyli, współdziałali, wyszukiwali ciekawostki, nowinki o krajach europejskich, a przy okazji się świetnie bawili.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »