tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Dzień Dziecka w szkole w Petrykozach

 


Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole rozpoczęliśmy tradycyjnie od apelu, na którym dyr. Elżbieta Jaroszyńska złożyła uczniom życzenia z okazji ich święta oraz poczęstowała słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Dzień ten, wolny od zajęć stał się okazją do zabawy i rywalizacji, zarówno intelektualnej jak i sportowej. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w kwizie naukowym wykazując się znajomością wierszy i bajek, gramatyki języka polskiego oraz wiedzy o Polsce. Zwycięzcami zostali: Zuzanna Brzeska, Martyna Brzeska i Karolina Stąporek. Klasy starsze rywalizowały w konkursie wiedzy ogólnej z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody i języka angielskiego. Zwyciężyła reprezentacja klasy V w składzie: Magdalena Brzózka, Paweł Piwowarczyk i Hubert Kowalczyk, która to niemal bezbłędnie uporała się z wszystkimi zadaniami. Nagrodzeni zostali również laureaci szkolnego konkursu ?Pięknie piszę?. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Szulc, drugie Natalia Baran a trzecie Dawid Rakoczy.
Dalszy przebieg obchodów Dnia Dziecka uatrakcyjnili strażacy z OSP w Petrykozach pod dowództwem starszego kapitana Andrzeja Urbańczyka. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz umiejętności strażackich i profesjonalny sprzęt wykorzystywany przy gaszeniu pożarów. Nasi uczniowie jako ?mali strażacy? rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych. W tym roku lepsza okazała się drużyna dziewcząt. OSP ufundowała nie tylko nagrody dla zwycięzców, ale podarowała też drobne upominki wszystkim uczniom naszej szkoły.
Na koniec rozpalono wielkie ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.
Serdecznie dziękujemy sponsorom: Radzie Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej w Petrykozach, J. Kupisowi, Annie Kowalczyk oraz Krystynie Ziębaczewskiej, którzy sprawili, że Dzień Dziecka był dla naszych uczniów słodki i pełen niespodzianek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »