tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Dzień Dziecka w Karolinie

 
We wtorek, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie z ZS w Bukowcu Opoczyńskim gościli w Karolinie, mateczniku Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”

W styczniu podczas uroczystości nadania szkole imienia Tadeusza Sygietyńskiego uczniowie ZS w Bukowcu Opoczyńskim gościli Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W maju dyrekcja placówki otrzymała od dyrektora zespołu Mazowsze Jacka Kalinowskiego oficjalne zaproszenie do Karolina na uroczysty koncert pod hasłem „Chopin bez granic”.
Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli z wielką chęcią przyjęła zaproszenie i wyruszyła w podróż. W programie wycieczki poza koncertem, było zwiedzanie siedziby pierwszych członków zespołu, przekształconej w chwili obecnej w muzeum. Niespodzianką dla wszystkich był fakt, iż przewodnikiem grupy po salach muzealnych była córka pary pierwszych artystów zespołu. Turyści podczas wędrówki korytarzami mogli zobaczyć przepiękne, ręcznie haftowane stroje, w których występowali pierwsi młodzi artyści. Wrażenie na wszystkich robiły pamiątki przywożone przez artystów z zagranicznych podróży. Na uwagę zasługiwało też piękne o tej porze roku otoczenie pałacyku z egzotycznymi roślinami. Potem uczestnicy zostali zaroszeni do nowoczesnej sali widowiskowej, gdzie odbył się koncert.
W programie koncertu znalazły się prezentacje zespołów dziecięcych, za całego świata. Afrykę reprezentował zespół z Burkina Faso, Azję dzieci z Kazachstanu, Europę dzieciaki z Rosji, Polskę członkowie zespołu Majeranki z Niżnego Podhala. Młodzi artyści prezentowali krótkie programy związane z tradycyjną dla ich regionów muzyką. Uwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie przez młodych artystów Mazurka op. 33 nr 2 Fryderyka Chopina i Rondo a’la krakowiak op. 14. Występ bardzo się podobał, owacjom nie było końca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (674) z dnia 11 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »