tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dzielny dzielnicowy

 
Znamy wyniki VI edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" na szczeblu wojewódzkim. W gronie najlepszych znalazł się funkcjonariusz z KPP w Opocznie, st. sierż. Piotr LaskowskiPiąty od lewej st. sierż. Piotr Laskowski


Konkurs organizowany przez Wydział Prewencji KWP w Łodzi odbył się 24 i 25 października w sieradzkim Ośrodku Szkolenia. O tytuł najlepszego dzielnicowego w województwie rywalizowało 44 policjantów z różnych jednostek łódzkiego garnizonu policji. Zwycięzcą okazał się mł. asp. Krzysztof Kuleta z KMP w Piotrkowie Trybunalskim, drugie miejsce zajął sierż. szt. Paweł Kosmalski z KPP w Poddębicach, a trzeci na podium był sierż. szt. Krzysztof Jędrys z KPP w Pabianicach. Reprezentujący opoczyńską jednostkę st. sierż. Piotr Laskowski zajął szóste miejsce.
Konkurs ma na celu poszerzenie wiedzy dzielnicowych i doskonalenie ich umiejętności praktycznych. Policjanci oceniani byli w dwóch konkurencjach: w teście wiedzy dotyczącym głównie profilaktyki społecznej w służbie prewencyjnej oraz w praktycznym sprawdzianie podczas symulacji przyjęcia interesanta. Komisja sędziowska oceniała m.in. umiejętność tworzenia atmosfery życzliwości i udzielenia pomocy interesantowi poprzez wskazanie możliwych do zastosowania rozwiązań prawnych umożliwiających rozwiązanie przedstawionego problemu. Dobrze wiedzieć, że dzielnicowi z Opoczna dobrze się sprawdzają w tej roli.
Najlepszym dzielnicowym nagrody wręczyła insp. Renata Kasprzyk?Papierniak, z?ca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi gratulując jednocześnie wysokiego poziomu utrzymanego w trakcie rozegranych konkurencji i życząc powodzenia w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Katowicach.
W województwie łódzkim służbę pełni blisko 500 dzielnicowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »