tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Dziecięce świętowanie

 
W niedzielę, 29 maja na placu przy MDK zorganizowano plenerowy integracyjny Dzień Dziecka

Imprezę dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta zorganizowali wspólnie Miejski Dom Kultury, firma Opoczno I oraz Okręgowy Związek Hodowców Koni w Opocznie. Już od rana można było oglądać konie i kuce, prezentowane podczas V Opoczyńskiej Wystawy Koni. Dodatkowo dla dzieci zorganizowano także hipoterapię i dogoterpię. Dzieciaki, i nie tylko one, chętnie korzystały także z przejażdżki bajkową karetą.
Część artystyczną obchodów Dnia Dziecka, na scenie letniej, rozpoczął minikoncert orkiestry flażoletowej. Potem, jak co roku, prezentowali się uczniowie opoczyńskich szkół i przedszkoli. Widzowie, a w szczególności rodzice i dziadkowie, obejrzeli występy przedszkolaków z przedszkoli nr 8, 5, 4, Akademii Przedszkolaka, uczniów z ZSS nr 3 i klasy integracyjnej z ZSS nr 2 oraz uczestników zajęć muzycznych i tanecznych w MDK. Swoimi talentami tanecznymi chwalili się także tancerze z klubu sportowego Aster.
Przez cały dzień milusińscy mogli korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich przez głównego sponsora imprezy Opoczno I, który z myślą o dzieciach przygotował miasteczko w stylu Dzikiego Zachodu. Zorganizowano w nim konkursy, zabawy z nagrodami i niespodziankami, m.in. strzelanie z łuku, rzucanie kapeluszem na bawoli róg, indiańskie koło fortuny, płukanie złota, malowanie buziek, malowanie pastami na płytce ceramicznej, które zostały wypalone i przekazane dzieciom. Dla uczestników zabawy i konkursów sponsor przygotował nagrody i gadżety firmowe.
Podczas imprezy przedstawiciele Fundacji ?Uśmiech dziecka to nasz cel? zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla dzieci niepełnosprawnych, z przeznaczeniem na zakup i wyposażenie sali fizjoterapeutycznej, zakup magnetronika i skafandra do nauki chodzenia. Dzięki wsparciu mieszkańców, udało się zebrać 1.678 zł.
W tym roku najmłodsi wspólnie z rodzicami mieli niecodzienną okazję zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego, w tym pojazdów służbowych i motocykli policyjnych. Chętni mogli usiąść w policyjnym radiowozie, dokładnie go obejrzeć, a nawet włączyć syreny, co dzieciaki chętnie robiły. W Opocznie gościli także policjanci z tomaszowskiej policji konnej. Także mundurowi zorganizowali dla dzieci gry i konkursy.
Na spotkanie z dziećmi przybyli również opoczyńscy kibice klubu sportowego Widzew Łódź, którzy rozdawali najmłodszym upominki i gadżety związane ze swoim klubem. Finałem tego spotkania było pamiątkowe zdjęcie pod banerem z napisem ?Dzieci też lubią Widzew?.
Na zakończenie imprezy zagrał zespół country z Górnego Śląska ?Whisky River?. Impreza zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Przez cały dzień dzieci mogły bawić się na dmuchanych urządzeniach rekreacyjnych. I jak było widać po kolejkach, cieszyły się one dużym zainteresowaniem. I choć, naszym zdaniem, program nie był specjalnie atrakcyjny, to najważniejsze, że dzieciom się podobało.Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »