tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Działają w Krzczonowie

 
Od kilku tygodni trwa przebudowa fragmentu drogi gminnej oraz placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzczonowie. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia zakłada m.in. wymianę nawierzchni jezdni oraz utworzenie pętli dla autobusówPrace drogowe w centrum Krzczonowa


Jak już pisaliśmy, celem gminnej inwestycji jest uporządkowanie układu komunikacyjnego centrum Krzczonowa, podniesienie komfortu użytkowania drogi zarówno przez kierowców jak i pieszych oraz poprawa bezpieczeństwa. Zadanie o wartości 112.188,60 zł realizuje firma "Giermakowska ? Roboty Drogowe i Brukarskie, Budowa Kortów Tenisowych" z Łęgonic Małych w gminie Odrzywół.
Remontowi podlega odcinek ulicy od strony drogi powiatowej Opoczno ? Drzewica. Zostanie on gruntownie zmodernizowany i poszerzony do 6 m. W planach jest ułożenie warstwy wyrównawczej z masy mineralno?bitumicznej (65 t), wykonanie 20?centymetrowej podbudowy z kruszyw łamanych na pow. 503 m2 i ułożenie warstwy ścieralnej o grubości 4 cm na pow. 867 m2.
Niedaleko strażnicy budowana jest owalna wysepka z kostki brukowej, otoczona krawężnikiem, wyniesiona 3 cm ponad poziom drogi. Wokół niej pojawi się nowa jezdnia, również szeroka na 6 m. To małe rondo będzie pełniło funkcję pętli autobusowej.
Projekt przewiduje ponadto wykonanie indywidualnych zjazdów do posesji, chodników przejazdowych przed sklepem, regulację pionową studzienek i wpustów oraz montaż tablic i znaków odblaskowych.
Zgodnie z zapisami zamówienia, roboty powinny się zakończyć do 31 lipca.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »