tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Dwie wstęgi w Brzuzie

 
W sobotę, 15 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie boiska piłkarskiego i placu zabaw w Brzuzie. Obiekty powstały dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej

Podwójna inwestycja została zrealizowana w ubiegłym roku. Zakład Remontowo-Usługowo-Konserwacyjny Henryka Łagowskiego z Radomia wybudował boisko do piłki nożnej oraz plac zabaw. Obiekty są usytuowane niedaleko drogi powiatowej, w części wsi położonej bliżej Idzikowic.
Boisko o wymiarach 36x66 m posiada nawierzchnię trawiastą (na fragmencie trawa jeszcze się nie ukorzeniła). Sama płyta gry ma parametry orlika, a więc 30 m szerokości i 60 m długości. Wyposażeniem są dwie bramki (5x2 m) z siatkami oraz dwa komplety piłkochwytów o długości 36 m i wysokości 6 m. Teren jest ogrodzony 2-metrową siatką z dwiema furtkami.
Z boiskiem sąsiaduje plac zabaw, na którym zamontowano m.in. wieże, podesty, zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową, przeplotnię linową, wiszący pomost, huśtawki i bujaki na sprężynie. Do elementów małej architektury należą dwie ławki z oparciem, kosz na śmieci i tablica informacyjna. Na ogrodzonym placu znajduje się drewniana wiata.
Wartość inwestycji wyniosła 120.706,67 zł, przy czym gmina otrzymała unijne wsparcie w wysokości 78.508 zł. Dzięki LGD "Nad Drzewiczką" pozyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach PROW 2007?2013, działania "Odnowa i rozwój wsi", osi IV Leader.
Sobotnie otwarcie z udziałem mieszkańców i samorządowców było dużym wydarzeniem dla calej lokalnej społeczności. Uroczystości rozpoczęła msza koncelebrowana przez księży z parafii pw. św. Mikołaja w Libiszowie ? proboszcza, ks. Andrzeja Bartosińskiego oraz wikarusza, ks. Sebastiana Paula.
Zebranych powitała sołtys Brzuzy, Danuta Jaciubek, natomiast w okolicznościowym wystąpieniu burmistrz Janusz Reszelewski życzył mieszkańcom, by infrastruktura sportowo?rekreacyjna służyła im wiele lat. Samorządowcy przecinali dwie wstęgi, wręczając dzieciom piłki i słodycze.
Kiedy maluchy pod opieką dorosłych szalały na placu zabaw, bosko było już opanowane przez piłkarzy. Rozegrano pierwszy konkurs rzutów karnych. Zainaugurował burmistrz, strzelając gola od poprzeczki. Odbył się również pokazowy mecz drużyn młodzieżowych. Po zakończeniu rywalizacji obie ekipy odebrały puchary.
Nie zabrakło części artystycznej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Idzikowicach oraz poczęstunku, o który postarały się miejscowe gospodynie. Integracyjne spotkanie zakończyła zabawa taneczna.
Pierwszy strzał na bramkę oddaje burmistrzRodzinna integracja na placu zabaw


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »