tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Dwa lata LGD

 
14 lipca dobiegnie końca kadencja obecnego zarządu oraz komisji rewizyjnej LGD „Nad Drzewiczką”

– Dokładnie pamiętam proces powstawania stowarzyszenia i procedury, przez które musieliśmy przejść, aby móc aplikować o środki z programu „Leader” – wspomina Andrzej Krzyżanowski, prezes stowarzyszenia a wcześniej przewodniczący komitetu założycielskiego. – Dwa lata minęły bardzo szybko. Był to czas intensywnej pracy. Rok 2008 to procedury związane z nadaniem numerów NIP, REGON, numerem producenta w ARiMR. Kolejny rok przyniósł złożenie wniosku o wybór LGD do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju i początek funkcjonowania LGD. Otworzyliśmy biuro i ogłosiliśmy pierwszy konkurs. Była też seria szkoleń oraz spotkań aktywizujących. W tym roku przyszedł czas na kolejne nabory a także położenie nacisku na promocję LGD.
Jako że LGD „Nad Drzewiczką” jest najmniejszą grupą w województwie, jej sprawy były rozpatrywane najszybciej. I tak jako pierwsza w Łódzkiem podpisała umowę ramową, następnie umowę na funkcjonowanie. Podobna sytuacja dotyczy rozpatrywania wniosków z naborów.
Kilka dni temu na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego pojawiała się informacja, że wniosek zaopiniowany przez LGD „Nad Drzewiczką” i zarekomendowany do dofinansowania uzyskał akceptację Zarządu Województwa Łódzkiego i otrzyma wsparcie. Jak przyznaje Monika Kalużna, która kieruje sprawami bieżącymi biura, współpraca z Urzędem Marszałkowskim układa się bardzo dobrze.
Dodajmy, że podczas tegorocznych Dni Drzewicy LGD zorganizowała stoisko, przy którym wszyscy zainteresowani mogli otrzymać szczegółowe informacje o działaniach stowarzyszenia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »