tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 "Dwójka" podwójnie uroczysta

 
W minionym tygodniu Zespół Szkół Samorządowych nr 2 był miejscem podwójnego ślubowania klas pierwszych

We wtorek, 7 listopada odbyła się pierwsza uroczystość. W rolach głównych wystąpili uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2.
Ceremonia przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Dzieci przyrzekały na sztandar, że będą go strzec i swoim postępowaniem nigdy nie przyniosą mu ujmy. Ponad 70 pierwszoklasistów zostało przyjętych w poczet uczniów ZSS nr 2 przez dyrektorkę szkoły, Edytę Czarnecką.
W krótkiej części artystycznej gimnazjaliści zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wokalne i muzyczne, opowiadając o swoich marzeniach i wyzwaniach, które przed nimi stoją.
Po części oficjalnej rozpoczął się turniej klas pierwszych. Do rywalizacji przystąpiły: Ia (wychowawczyni Anna Sroczyńska), Ib (wych. Ewa Głuch) oraz Ic integracyjna (wych. Ewa Lebioda, nauczyciel wspomagający Andrzej Wiśniewski).
Uczniowie w kilku konkurencjach musieli się wykazać umiejętnościami sportowymi i tanecznymi oraz wiadomościami z życia szkoły. Przeprowadzono również test wytrzymałości, w ramach którego pierwszoklasiści zjadali specjały przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki. Wszyscy uczestnicy wykazali duże zaangażowanie i poczucie humoru, ale zmagania wygrała klasa Ib. Na koniec nie zabrakło słodkich niespodzianek, które gimnazjalistom wręczyli przedstawiciele Rady Rodziców.
Dzień później, 8 listopada uroczystość zorganizowała Szkoła Podstawowej nr 2. Do ślubowania przystąpiło 50 pierwszaków pod opieką wychowawczyń, Danuty Składowskiej i Anny Róg. Uroczystego aktu pasowania ponownie dokonała dyrektorka ZSS nr 2.
Dzieci zaprezentowały wspaniały program artystyczny. Były też życzenia od koleżanki z klasy IV. Występ uświetniła dedykacja muzyczna od gimnazjalistów. Na zakończenie dzieci dostały dyplomy od wychowawców, upominki i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »