tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Drzewica pożegnała honorowego obywatela

 
Ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, żegnała liczna grupa mieszkańców gminy Drzewica

Na poniedziałkowe uroczystości pogrzebowe pojechała do Warszawy czterdziestoosobowa delegacja gminy Drzewica. W jej składzie byli przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska, burmistrz Janusz Reszelewski, radni, sołtysi, pracownicy UGiM, przedstawiciele placówek oświatowych oraz liczna grupa harcerzy.
Drzewiczanie uczcili pamięć honorowego obywatela swojej gminy bardzo godnie. Uczestniczyli w mszy w intencji ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie, odprawionej w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście, a harcerze dodatkowo pomagali służbom porządkowym w sprawnym zorganizowaniu uroczystości.
Trzeba podkreślić, że w imieniu całej społeczności gminy i miasta harcerska młodzież złożyła przy ścianie katedry wieniec, który później został przewieziony w kondukcie żałobnym do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Tam prezydent Kaczorowski został pochowany w Panteonie Wielkich Polaków.
Dodajmy, że podczas wizyty w Warszawie drzewiczanie oddali hołd wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. Byli pod Pałacem Prezydenckim oraz na placu Józefa Piłsudskiego, gdzie miała miejsce sobotnia ceremonia żałobna. Część delegacji wzięła także udział w pogrzebie prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »