tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Drugie rozstrzygnięcie

 
Firma ze Skierniewic uprzątnie wiatrołomy w białaczowskim parku


Z końcem października rozstrzygnięto ogłoszony po raz drugi przetarg na uprzątnięcie wiatrołomów w zabytkowym kompleksie parkowo?pałacowym w Białaczowie. W jego wyniku wyłoniono wykonawcę zadania ? firmę Gitpol ze Skierniewic, która zobowiązała się zrealizować przedsięwzięcie za nieco ponad 486 tys. zł brutto.
Przypomnijmy, że poprzedni przetarg został unieważniony. Firma, która wówczas wygrała, zrezygnowała z realizacji zadania. Powiat przeznaczył więc na ten cel dodatkowe środki pochodzące z dotacji WFOŚiGW i powtórzył całą procedurę. Tym razem do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrano ofertę Gitpolu, ponieważ była najtańsza. Drugi oferent, łódzki Zakład Usług Ogrodniczych, zaproponował realizację zadania za 830 tys. zł (powiat dysponował kwotą 600 tys. zł).
Zadanie obejmuje uprzątnięcie powalonych drzew i krzewów wraz z karpami, uzupełnienie wyrw po karpach, wyrównanie terenu i usunięcie uszkodzonych drzew (wskazanych do usunięcia w dokumentacji dendrologicznej zatwierdzonej przez konserwatora zabytków). Prace prowadzone będą na łącznej powierzchni ponad 22 ha. Mają potrwać nieco ponad 3 miesiące.
Prace porządkowe będą stanowiły pierwszy etap odtworzenia zabytkowego parku. W kolejnych na terenie parku posadzone zostaną sadzonki odpowiadające liczebnością i gatunkiem poprzedniemu stanowi parku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »