tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Dominika zagrała w reprezentacji Polski

 
Piłka nożna kobiet

Dominika Gąsieniec, uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy, spełniła swoje marzenia i zagrała w piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet do lat 15. W dwóch meczach z Białorusią pokazała się z bardzo dobrej strony, notując pięć asyst.
Zgodnie z zapowiedziami sztabu szkoleniowego, zawodniczka klubu LUKS Sportowa Czwórka Radom została powołana na jesienne zgrupowanie kadry U?15. Obóz odbywał się od 7 do 11 listopada w Puławach.
Podczas zgrupowania drużyna prowadzona przez trenera Marcina Kasprowicza rozegrała dwa oficjalne spotkania towarzyskie z Białorusią. Pierwsze miało miejsce 8 listopada na stadionie Górnika Łęczna, drugie 11 listopada na obiekcie Wisły Puławy.
W dwumeczu zdecydowanie lepsze okazały się Polki. Rówieśniczkom z Białorusi nie dały żadnych szans, wygrywając odpowiednio 10:0 i 2:0. Spotkania trwały 2x35 minut.
Duży udział w zwycięstwach miała czternastoletnia Dominika, która za każdym razem wychodziła w pierwszym składzie. Grając na swojej ulubionej pozycji ofensywnego pomocnika spisała się znakomicie. W reprezentacyjnym debiucie zaliczyła trzy asysty. W rewanżu dołożyła dwa kolejne podania otwierające drogę do bramki. Miała też sytuacje do strzelenia goli, trafiając m.in. w poprzeczkę.
Jak mówi, największe emocje towarzyszyły jej tuż przed meczami ? podczas wyjścia drużyny narodowej z tunelu na płytę boiska i oczywiście podczas "Mazurka Dąbrowskiego". Przyznaje, że wtedy stres jest największy.
Dla Dominiki oraz pozostałych kadrowiczek z rocznika 1999 listopadowe spotkania były ostatnimi w reprezentacji U?15. Od stycznia dziewczęta przechodzą do starszej kategorii wiekowej. Jak zapowiada trener, kilka czołowych zawodniczek zasili szeroki skład kadry U?17, której trzon stanowią obecnie piłkarki urodzone w 1997 i 1998 roku.
Drzewiczanka ma nadzieję, ze dzięki udanym występom z Białorusią znajdzie się w gronie wyróżnionych i otrzyma powołanie do reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet do lat 17.Dominika Gąsieniec w stroju piłkarskiej reprezentacji PolskiRozgrzewka przed meczem rozegranym na stadionie Górnika Łęczna


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (853) z dnia 15 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »