Dominacja opoczyńskich biegaczy

Grand Prix Biegów Górskich Falenica 2012/2013

Opoczyńscy biegacze podczas Grand Prix Biegów Górskich w warszawskiej Falenicy

Druga edycja Grand Prix Biegów Górskich "Falenica 2012/2013" została rozegrana w falenickim lesie. Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy z naszego regionu.
W imprezie wzięło udział około 400 biegaczy, rywalizujących na trzech dystansach. Na najkrótszym, o długości 3 km i 333 m, wystartowało sześciu biegaczy z Opoczna. Opocznianie zdominowali rywalizację z udziałem 75 zawodników.
Jako pierwszy na mecie z czasem 11 minut i 47 sekund zameldował się Marcin Filipczak, wygrywając również w swojej kategorii wiekowej M?21.
Drugi, ze stratą ponad minuty, był Mateusz Celak z wynikiem 12,56. Mateusz zdecydowanie zwyciężył w grupie wiekowej M?18.
Rezultat 13,10 uzyskał trener naszych biegaczy Jacek Wojtarek, dzięki czemu wywalczył drugie miejsce w kategorii wiekowej M?21.
Na piątej pozycji bieg zakończył debiutujący w Falenicy Marcin Kozieł, który uzyskał czas 13,53. Dało mu to wygraną w kategorii M?20.
Bardzo dobrze w Falenicy wypadła najmłodsza biegaczka z opoczyńskiego teamu, Łucja Wiktorowicz, kończąc zawowdy na ósmym miejscu w kategorii open. Łucja zdecydowanie zwyciężyła w swojej kategorii M?14.
Druga z naszych biegaczek, była kolarka Maria Ziółkowska w swoim debiucie biegowym zajęła 23. miejsce w kategorii open. Zanotowała rezultat 17,13. W swojej kategorii wiekowej Marysia zajęła pierwsze miejsce.
? Wyniki znacznie się poprawiły w stosunku do pierwszej edycji, między innymi dlatego, że trasa biegu nie była tak śliska jak wcześniej ? ocenił trener Jacek Wojtarek. ? Podsumując drugą edycję biegów, należy podkreślić bardzo dobre rezultaty w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasi biegacze pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i raz na drugim miejscu.
Wyjazd opoczyńskiej ekipy był możliwy dzięki wsparciu firmy Agrobar.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (809) z dnia 11 Stycznia 2013r.