tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Finanse

 Dodatkowy nabór na schetynówki

 


Wojewoda łódzki ogłosił uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie przyszłorocznych inwestycji drogowych w ramach tzw. schetynówek. Nowe wnioski oraz aneksy do tych złożonych we właściwym naborze będą przyjmowane do 20 grudnia.
Założenia wieloletniego programu pod nazwą "Narodowy program przebudowy dróg lokalnych ? Etap II Bezpieczeństwo ? Dostępność ? Rozwój" zostały zmienione Uchwałą Rady Ministrów z 27 listopada 2012 roku, a więc już po zakończeniu trwającego we wrześniu naboru wniosków o datacje. Obowiązujące wówczas przepisy zakładały 70?procentowy udział własny samorządów, co wielu zniechęciło. Teraz, po wprowadzeniu zmian zwiększających wysokość dotacji do 50% wartości inwestycji (maksymalnie 3 mln zł), te gminy i powiaty, które nie brały udziału we wrześniowym naborze, mogą wnioskować o przyznanie dofinansowanie na nowych zasadach, a te które składały wnioski mogą złożyć do nich aneksy. W ich ramach mogą wnioskować w zakresie kwoty dotacji (nie przekraczającej 3 mln zł i 50% wartości projektu) i wkładu własnego oraz jego udziału w kosztach realizacji projektu. Wnioski i aneksy, w nieprzekraczalnym terminie do 20 grudnia, należy składać w Wydziale Zarządzania Funduszami Europejskimi Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi (90?926 Łódź, ul. Piotrkowska 104, pok. 240).
Wprowadzone w końcu listopada zmiany zakładają nie tylko podniesienie poziomu dotacji, ale również zmianę ogólnych kwot przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji na drogach lokalnych. W 2013 roku z budżetu państwa na dotacje przeznaczone zostanie 2,7 mld zł. Do województwa łódzkiego trafi z tej puli 31,475 mln zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »