tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Dodatkowe patrole w Poświętnem

 


W środę, 12 września opoczyńska policja podpisała z gminą Poświętne porozumienie dotyczące pełnienia służby ponadnormatywnej. Dodatkowe patrole policji pojawią się w Poświętnem 29 i 30 września, w trakcie odpustu św. Michała.
O dodatkowych patrolach funkcjonariuszy zdecydowali radni gminy Poświętne, którzy 30 sierpnia podjęli uchwałę w sprawie przekazania policji środków finansowych. Stosowne porozumienie wójt gminy Poświętne, Mieczysław Stępień podpisał z komendantem powiatowym policji, Januszem Mygą. Zgodnie z ustaleniami zwiększona zostanie ilość pieszych patroli policji. Dodatkowe patrole pojawią się w Poświętnem w ostatni weekend września, a więc w trakcie popularnego w naszym regionie odpustu św. Michała. Funkcjonariusze będą w tych dniach pracować po 8 godzin ? w ramach służby ponadnormatywnej. Gmina Poświętne przeznaczyła na ten cel 2.200 zł.
Przypomnijmy, że z możliwości zwiększenia patroli policyjnych korzystały również inne gminy ? głównie w ramach organizacji imprez masowych, ale nie tylko. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Policja otrzymuje dodatkowe środki finansowe, gminy z kolei zabezpieczają imprezy masowe znacznie taniej i znacznie skuteczniej, niż w przypadku zaangażowania firmy ochroniarskiej. W ostatnim okresie policjanci z Opoczna oraz z komisariatów w Drzewicy i w Paradyżu pełnili dodatkową służbę w Żarnowie, Paradyżu, Białaczowie i w Drzewicy, a nawet w Łodzi. Z dodatkowych patroli w ramach służby ponadnormatywnej zrezygnowała natomiast gmina Opoczno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (792) z dnia 14 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »