Dobra gra Szóstki Opoczno

Opoczyńska Amatorska Liga Piłki Siatkowej

Za nami trzecia kolejka ligi o puchar burmistrza Opoczna. W minioną sobotę najlepiej zaprezentowała się ekipa Szóstki Opoczno, która wygrała dwa mecze i zdobyła komplet punktów. Dzięki temu zajmuje trzecie miejsce przy dwóch rozegranych spotkaniach.
Znakomicie zagrał również zespół z Przytyka, który dzięki swojej determinacji i konsekwencji wyrwał zwycięstwa w meczach z UKS Martończyk i Sakrą Żarnów.
W pierwszym spotkaniu bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy UKS, wygrywając pierwszego seta do 19. W drugiej odsłonie cały czas wynik był remisowy, lecz w końcówce UKS popełnił błędy nie do wybaczenia i przegrał do 21. W tie-breaku zły początek Maratończyka ustawił grę. Orlik wygrał 15:7, a całe spotkanie 2:1.
Mecz Przytyka z Żarnowem to pokaz psychicznej odporności ekipy spod Radomia. W pierwszym secie wszystko układało się po myśli zawodników z Żarnowa, którzy prowadzili już 18:9. W końcówce nastąpiła jednak masa błędów tej ekipy, a skuteczna gra w ataku i obronie Orlika spowodowała, że to drużyna Przytyka wygrywała 25:23. W drugim secie Sakra Żarnów nie miała wiele do powiedzenia. Przytyk wygrał 25:12 i całe spotkanie 2:0.
Dzięki dwóm zwycięstwom Orlik zajmuje obecnie 1. miejsce i ma bardzo duże szanse na awans do fazy play?off.