tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Dla psich przyjaciół

 
"Pomóżmy czworonogom" - zimowa akcja na rzecz bezdomnych psów

Już po raz jedenasty w ZS im. Jana Brzechwy przeprowadzono zimową akcję pomocy bezdomnym zwierzętom przebywającym w schronisku w Karwicach pod hasłem "Dla psich przyjaciół". Opiekunkami akcji była Małgorzata Adamczyk i Anna Balcerak.
Od 7 listopada do 14 grudnia uczniowie gromadzili suchą karmę, kasze, makarony, płatki, puszki mięsne oraz stare koce i kołdry, które będą służyć mieszkańcom schroniska. Dodatkowo mieli możliwość zapoznania się z pracą i działalnością Lecznicy dla Zwierząt przy ul. Staromiejskiej, przeprowadzając rozmowę z lekarzami weterynarii. Uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt ? Marzeną Jaskólską, Małgorzatą Sierugą, które poinformowały o działalności towarzystwa, jego współpracy ze schroniskiem i podzieliły się swymi doświadczeniami dotyczącymi opieki nad zwierzętami. W szkole zorganizowano konkurs plastyczny ?Pomagamy czworonogom?. Nagrodą za miejsca 1?3 był wyjazd do schroniska.
W inicjatywę włączyła się anonimowa mieszkanka Opoczna, która przekazała ręczniki dla psiaków i drobne naczynia. Najwięcej pokarmu zgromadzili uczniowie Patryk Czechowicz i Kinga Deka oraz Sylwester Lasota. Akcję wsparli rzeczowo i finansowo nauczyciele i pracownicy placówki. Za zgromadzone pieniądze zakupiono 72 kg kaszy i suchego pokarmu. Łącznie zebrano 186 kg produktów żywnościowych oraz koce, ręczniki i materiały na legowiska.
19 grudnia dzieci wraz z opiekunami odwiedziły mieszkańców schroniska. Z bliska przyjrzały się czworonogom, których doświadczył smutny los, a także codziennej pracy placówki. Były zadowolone i szczęśliwe, że zebrane produkty pomogą choć w części zaspokoić podstawowe potrzeby schroniska.
Akcja była wspierana medialnie przez Tygodnik Opoczyński, Dziennik Łódzki oraz Radio Plus.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (754) z dnia 23 Grudnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »