tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Dla pedagogów i nie tylko

 
We wtorek, 5 marca, obędzie się sympozjum ?Miejmy odwagę uczyć i wychowywać. Rodzice ? szkoła ? rząd ? media?, pod patronatem burmistrza Jana Wieruszewskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach, doradca Anna Pręcikowska?Skoczylas, wydawnictwo ?Didasko?, ZSS nr 3. Inicjatywa skierowana jest do dyrektorów placówek oświatowych, rodziców, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz do wszystkich zainteresowanych tematyką sympozjum

Program spotkania obejmuje
16.00?17.30 ? wykład Joanny Białobrzeskiej pt. ?Miejmy odwagę uczyć i wychowywać?,
17.30?18.30 ? wykład Teresy Kosiarek na temat dobrych praktyk pt. ?Rozwijanie różnorodnych zdolności uczniów ? indywidualizacja pracy na lekcji?.
Prelegentki są pedagogami z długoletnim doświadczeniem w pracy zawodowej. Są również autorkami podręczników dla dzieci, które są używane jako pomoce naukowe w ZSS nr 3, dlatego sympozjum poprzedzone zostanie spotkaniem prelegentek z uczniami ?trójki?.
Joanna Białobrzeska wraz z mężem Piotrem prowadzi firmę wydawniczą, jest właścicielką autorskiego gimnazjum, aktywną nauczycielką przedszkolną oraz kształcenia zintegrowanego w klasach I?III. Autorka imponującej liczby podręczników i ćwiczeń dla dzieci od trzeciego do dziesiątego roku życia oraz pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. Joanna Białobrzeska zajmuje się także podnoszeniem kwalifikacji nauczycieli, propagując nowe metody pracy z dziećmi, uwzględniające ich potrzeby, style uczenia się oraz metody sprawiające, że uczenie się staje się wielką przygodą poznawczą. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz popularną audycję radiową dla Radia Warszawa pt. ?Wychowywać, ale jak??.
Teresa Kosiarek, to natomiast pedagożka, socjolożka, edukatorka dramy, specjalistka w zakresie terapii rodzin, rozwiązywania konfliktów oraz terapii pedagogicznej. Jest wykładowczynią w Akademii Pedagogiki Specjalnej, nauczycielką konsultantką oraz byłą redaktorką naczelną czasopisma ?Trendy w CODN/ORE?. Obecnie zajmuje się koordynowaniem projektu systemowego MEN/ORE dotyczącego kształcenia uczniów zdolnych. Jest założycielką i wieloletnią prezeską Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności realizującej największy na świecie program edukacyjny dla dzieci i młodzieży Olimpiada Kreatywności.
Udział w sympozjum jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału do 4 marca pod numerem telefonu Anny Pręcikowskiej?Skoczylas 608 365 299 lub pod adresem mailowym: annaprecikowska1@wp.pl


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »