tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Dla najmłodszych

 
W tym roku ponad 200 mln zł zostanie przekazanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na modernizację oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych

Ministerstwa: Rozwoju Regionalnego i Edukacji Narodowej zdecydowały o skierowaniu dodatkowych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Priorytetu IX ?Rozwój wykształcenia i edukacji w regionach? z przeznaczeniem na rozwój edukacji przedszkolnej.
Dodatkowe środki zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności na modernizację ponad dwóch tysięcy istniejących oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych, prowadzonych przez gminy, w których wychowanie przedszkolne odbywa się tylko w oddziałach przedszkolnych. Fundusze europejskie pomogą w przygotowaniu w ponad 430 gminach oddziałów przedszkolnych do świadczenia wysokiej jakości usług, w szczególności na rzecz 3? i 4?latków.
Wsparcie finansowe ma umożliwić wyrównywanie szans tych dzieci, które do tej pory miały utrudnienia w dostępie do edukacji przedszkolnej. Projekt zakłada zwiększenie o ok. 55 tys. miejsc w oddziałach przedszkolnych, m.in. poprzez ich przystosowanie dla dzieci młodszych oraz zwiększenie godzin ich pracy. Natomiast modernizacja i doposażenie przedszkoli ma poprawić jakość świadczonych usług edukacyjnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »