tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Dla maturzystów

 
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała zbiór zadań maturalnych z matematyki z rozwiązaniami. Zbiór ten z pewnością będzie pomocny podczas przygotowań do egzaminu

?Zbiór zadań otwartych z matematyki? zawiera zadania otwarte z próbnych egzaminów maturalnych, jakie odbyły się w listopadzie 2009 i 2010 roku oraz zadania z egzaminów maturalnych w 2010 i 2011 roku. Zadani są pogrupowane tematycznie. W Dodatku znajduje się 40 propozycji zadań ilustrujących typy zadań, jakie mogą pojawiać się na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym w 2015 roku. Część zadań przedstawiona jest w dwóch wersjach. Pierwsza w postaci oblicz, druga uzasadnij, że? tj. w postaci zadań na dowodzie. Takie zadania matematyczne, choć trudniejsze są bardziej przyjazne dla ucznia.
W wielu zadaniach podano rożne sposoby ich rozwiązania. Ma to na celu pokazanie, że do rozwiązania zagadnienia można dojść różnymi metodami. Niektóre z rozwiązań, wykorzystywanych przez uczniów, zostały umieszczone w zbiorze, by pokazać, że są one skomplikowane i czasochłonne. Już od trzech lat zadania otwarte z matematyki są oceniane tzw. systemem holistycznym, który polega na spojrzeniu całościowym na rozwiązanie.
Z publikacji mogą także korzystać nauczyciele matematyki przygotowujący uczniów do matury.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »