tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Dla dzieci, seniorów i niepełnosprawnych

 
Drzewickie Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń? prowadzi nabór na bezpłatne zajęcia w Centrum Aktywności Seniora i Świetlicy Integracyjnej. Warsztaty ruszą jesienią ? na początku października. Uwaga, liczba miejsc ograniczonaProwadzone przez wolontariuszy placówki będą realizować szereg różnorodnych zajęć o charakterze zamkniętym ? edukacyjnych, artystycznych i terapeutycznych. Z takich formy pomocy, oczywiście bezpłatnych, może skorzystać niemal sto osób.
Bogatą ofertę przygotowało Centrum Aktywności Seniora, które zaprasza osoby w wieku emerytalnym powyżej 50 roku życia, niezależnie od ich statusu zawodowego, oraz niepełnosprawne bez względu na wiek.
Po pierwsze, proponuje warsztaty artystyczne metodą decoupage, czyli techniką zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkaninę, plastik, ceramikę) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. W zajęciach może brać udział maksymalnie piętnaście osób.
Centrum stawia też na edukację. Organizuje warsztaty z języka angielskiego dla piętnastu uczestników oraz warsztaty z obsługi komputera i urządzeń multimedialnych ? pierwszy i drugi moduł (w każdym maksymalna liczba uczestników wynosi 18). Zajęcia komputerowe będą prowadzone systemem zaocznym w niedziele.
Z kolei Świetlica Integracyjna kieruje swoją ofertę wyłącznie do dzieci i młodzieży.
Dzieciakom w wieku od 3 do 10 lat proponuje naukę języka angielskiego metodą Pingu?s English, która bazując na zabawie, skutecznie uczy podstawowych umiejętności czytania, pisania, mówienia i słuchania w języku angielskim. Kurs jest przeznaczony dla dziesięciorga młodych uczestników.
Tyle samo osób może przystąpić do warsztatów korekcyjno?kompensacyjnych, które stanowią drugą formę świetlicowych zajęć.
Kilka dni temu DCW ogłosiło nabór. Podstawą udziału w warsztatach jest zgłoszenie, którego druk można pobrać ze strony http://www.dcw-od.cba.pl. Osoby dorosłe powinny dołączyć kopię dowodu osobistego oraz odpowiednio do klasyfikacji kopię legitymacji emeryta/rencisty lub orzeczenia o niepełnosprawności.
Zgłoszenia należy składać osobiście w biurze DCW (sekretariat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy) lub za pośrednictwem poczty na adres: Drzewickie Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?, 26?340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5. Terminy upływają 6 września (zajęcia Centrum Aktywności Seniora) i 20 września (zajęcia Świetlicy Integracyjnej).
Zgodnie z regulaminem rekrutacji, zgłoszenia przejdą weryfikację formalną i merytoryczną. Preferowani będą kandydaci z terenu gminy i miasta Drzewica. Ostateczną decyzję podejmie prezes zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu. Listy osób zakwalifikowanych do udziału w zajęciach zostaną opublikowana na stronie internetowej DCW.
Już wiadomo, że spotkanie organizacyjne w Centrum Aktywności Seniora (budynek ZSP) odbędzie się w niedzielę, 29 września o godz. 10.00.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (841) z dnia 23 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »