Derby powiatu na remis

Klasa okręgowa

W środę, 7 września na boisku w Studziannie nasze zespoły zagrały w pojedynku derbowym. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Kasztelan Żarnów ? KS Poświętne 1:1 (1:0)
Bramkę dla Żarnowa zdobył Krzysztof Wojdała, dla Poświętnego Łukasz Spinek.

W szóstej kolejce rozegranej w miniony weekend zespół KS?u Poświętne rozgromił na własnym boisku rezerwy Omegi Kleszczów 6:1 (1:1). Spotkanie lepiej rozpoczęli goście i w pierwszych minutach stworzyli dwie groźne sytuacje. Na szczęście niewykorzystane. Z upływem czasu coraz lepiej poczynali sobie piłkarze z Poświętnego, czego efektem była ich kanonada strzelecka w drugiej połowie.
Ciężkie zadanie stało przed Kasztelanem Żarnów, który grał na boisku w Studziannie z liderem z Gomunic. Faworyci okazali się lepsi i wygrali 3:0. Po tej porażce Żarnów spadł na 13. miejsce w tabeli.

Wyniki 6. kolejki

Kasztelan Żarnów ? LUKS Gomunice 0:3 (0:1)
Kasztelan wystąpił w składzie: Piotr Śpiewak, Rafał Gusta, Karol Margielewski, Artur Łuszczyński, Michał Stańczyk, Przemysław Stępień, Robert Baran, Mateusz Rek, Konrad Zwierzyński, Michał Lorek, Krzysztof Wojdała. Na zmiany wchodzili: Tomasz Strychalski, Dariusz Kucharski, Konrad Krzysztofik. Trener Maciej Szamburski.

KS Poświętne ? Omega II Kleszczów 6:1 (1:1)
Bramki dla Poświętnego zdobyli Łukasz Rak 3, Tomasz Golewski, Łukasz Spinek i jeden gol samobójczy.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Łukasz Dominiczak, Tomasz Golewski, Michał Pawlak, Marcin Kędziora, Krzysztof Łazowski, Bartłomiej Kawecki, Marek Jakubczyk, Zbigniew Wojtaszek, Damian Kwaśniak, Klaudiusz Ząbecki, Łukasz Rak. Na zmiany wchodzili: Karol Skowroński, Tomasz Nowak, Paweł Śmigiel, Łukasz Spinek. Trener Robert Chmielewski.
Pierwsi gola zdobyli gospodarze. W 15 minucie Tomasz Golewski uzykał prowadzenie po strzale głową. Jeszcze przed przerwą, w 43 minucie, goście wyrównali. Po zmianie stron trener Robert Chmielewski wprowadził do gry Karola Skowrońskiego i Łukasza Spinka, którzy ożywili grę zespołu. W 53 minucie po jednej z akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska w polu karnym został sfaulowany Spinek. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Rak, wyprowadzając zespół z Poświętnego na prowadzenie. Siedem minut później po zagraniu Bartłomieja Kaweckiego zawodnik Omegi strzelił sobie gola samobójczego. W 74 minucie bramkarz gości nieprawidłowo powstrzymywał Łukasza Raka, arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasz Spinek. Dwie kolejne bramki były dziełem Łukasza Raka. W 81 minucie wykorzystał on znakomite podanie Zbigniewa Wojtaszka, a sześć minut później po zagraniu Łukasza Spinka ustalił wynik spotkania na 6:1.