Derby powiatu dla Gerlacha

Klasa okręgowa

W pojedynku derbowym powiatu opoczyńskiego Gerlach Drzewica zagrał na swoim stadionie z Ceramiką Opoczno. Emocjonujący mecz, szczególnie w drugiej połowie, zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Decydującego gola zdobył Paweł Wrzosek.
Komplet punktów zainkasował Woy Bukowiec Opoczyński, który nie miał problemów z pokonaniem ostatniej ekipy w ligowej tabeli ? Grabki Grabica. Cenny punkt zdobyli piłkarze z Poświętnego, remisując z Kawalerią Tomaszów Mazowiecki.
Po udanych pierwszych spotkaniach nie powiodło się drużynie LKS Mniszków. Na własnym boisku przegrała z Gorzkowicami, tracąc jedynego gola w 36 minucie.
W najbliższej kolejce dojdzie do kolejnego spotkania derbowego. Woy podejmie drużynę Gerlacha.

Wyniki 5. kolejki

LKS Mniszków ? GUKS Gorzkowice 0:1 (0:1)
Mniszkowianie zagrali w składzie: Tomasz Głąbała, Michał Wach, Mariusz Wach, Daniel Jakubczyk, Kamil Szkatulski, Mateusz Kunka, Artur Grzywacz, Dawid Wojciechowski, Marcin Koćmin, Rafał Gusta, Bartłomiej Wojciechowski. Na zmiany wchodzili: Kamil Ruś, Artur Skoneczny, Mateusz Pietrzyk. Trener Paweł Biegała.

KS Poświętne ? Kawaleria Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:0)
Bramkę dla Poświętnego zdobył Krzysztof Łazowski.
Poświętne wystąpiło w składzie: Maciej Lenarcik, Marcin Kędziora, Krzysztof Kałuźny, Tomasz Barański, Damian Kwaśniak, Damian Bartos, Marcin Szporak, Tomasz Golewski, Krzysztof Łazowski, Tomasz Nowak, Tomasz Szymański. Na zmiany wchodzili Damian Dębowski, Paweł Śmigiel. Trener Mariusz Kościsty.

Grabka Grabica ? Woy Bukowiec Opoczyński 0:3 (0:2)
Bramki zdobyli: Paweł Bernaś, Maciej Błaszczyk, Bartłomiej Migdalski.
Woy zagrał w składzie: Bartosz Kowalczyk, Karol Wiktorowicz, Stanisław Starus, Szymon Rafalski, Marcin Górecki, Grzegorz Kupis, Paweł Bernaś, Paweł Rek, Sebastian Jura, Maciej Błaszczyk, Mateusz Kośka. Na zmiany wchodzili: Bartłomiej Migdalski, Bogdan Mazur, Adrian Tomasik, Mateusz Goska. Trener Marek Urbański.

Gerlach Drzewica ? Ceramika Opoczno 3:2 (1:0)
Bramki dla Gerlacha zdobyli: Wojciech Ruta, Radosław Kaczmarek, Paweł Wrzosek; dla Ceramiki gole strzelili Bartłomiej Gambka i Damian Kowalski.
Gerlach zagrał w składzie: Arkadiusz Bogucki, Łukasz Oracz, Paweł Wrzosek, Bartek Matyja, Mateusz Nowak, Radosław Kaczmarek, Dariusz Berc, Dawid Wujek, Norbert Szczepanik, Jakub Gulej, Wojciech Ruta. Na zmiany wchodzili: Damian Sim, Łukasz Pecyna, Mariusz Wrzosek. Trener Tomasz Wiktorowicz.
Derby powiatu przyciągnęły na remontowany stadion w Drzewicy bardzo liczną grupę kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybunę.
Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Gerlacha. W 12 minucie Wojciech Ruta przechytrzył obronę gości i pokonał bramkarza Ceramiki. Później gra się wyrównała, ale ?żółto?niebiescy? utrzymali prowadzenie do przerwy. Fajerwerków na boisku jednak nie było.
Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugiej odsłonie meczu. Młoda ekipa ?Cery?, składająca się z nastolatków, zagrała z większym animuszem i przycisnęła miejscowych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 65 minucie Bartek Gambka zdobył wyrównującego gola, a niedługo później na prowadzenie wyprowadził Ceramikę Damian Kowalski, pokonując Arkadiusza Boguckiego, który zastępował w bramce Łukasza Tądra. Obydwa gole opocznian padły po bardzo ładnych akcjach.
Przed Gerlachem pojawiło się widmo przegranej, tym bardziej, że za czerwoną kartkę plac gry opuścił Dariusz Berc. Osłabieni gospodarze nie złożyli jednak broni, wykazując się wielką wolą walki. Za sprawą Radosława Kaczmarka doprowadzili do wyrównania, a później zagrali o całą pulę. Stadion Gerlacha oszalał w 78 minucie, kiedy to Paweł Wrzosek strzelił gola na 3:2.
Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i Gerlach wygrał derby powiatu.